Autor Wątek: Kobiecość i męskość - wzorce, przekonania  (Przeczytany 23604 razy)

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-22, 11:00:17 »
Cytuj
  Panie maja prawo gadac miedzy soba nawet jakies glupoty (to ich sprawa) jesli zechca - pytanie do panow - co sie stanie jesli odpuscicie sobie wyprowadzanie ich z bledu (niewazne kto ma racje).
 

Bingo !

- Wibry też uważam za fajne (wyjatki tylko potwierdzają sprawę) -
a to z tego powodu, że ... czasem i panowie wypowiedzą się na kobiece tematy :))

- fajny ten artykuł :)

Cytuj
the Divine Feminine is awakening after being suppressed for centuries by men and women alike 

Boska Kobiecość - piękne :)

« Ostatnia zmiana: 2015-12-22, 11:06:19 wysłana przez Tess »

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-12-22, 10:44:20 »
Tutaj jest fajny art kobiety o kobiecości z tym że w jęz. angielskim.
http://erikaawakening.com/how-to-be-feminine-mystique-power-grace-new-definition-femininity/

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-12-22, 10:44:10 »
A mi się te forum np wydaje takie bardzo sfeminizowane.
kobiety mają tu mocną pozycję i coś do powiedzenia. Taki klimat nawet mi pasuje:)
Jest porządek i dobre wibry.

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2015-12-22, 10:41:47 »
Ja sie nie dziwie forumowym Paniom ze chcialy miec swoj wlasny watek. Mozna mowic o buncie, ale skoro ten ich watek zostal zaspamowany przez samcow przescigajaych sie w zdobywania tytulu posiadacza najlepszej wizji swiata kobiet i mezczyzn, to nie ma co sie dziwic ze zapragnely odrobiny przestrzeni dla siebie. Panie sie od nikogo nie separowaly, poki panowie nie zaczeli sie rozpychac lokciami przekrzykujac sie wzajemnie.

Forumowiczki po prostu grzecznie odsunely sie bok, aby spokojnie porozmawiac (skoro potrzebuja takich rozmow to czemu im to odbierac), ale jak widac - niektorzy panowie nie moga przetrawic tej kobiecej samowoli. Bo sie jeszcze nasze Panie rozkokosza bez meskiej kontroli! :D

Sugerowalbym Panom przyjrzenie sie swoim reakcjom i odpuscic sobie przymus pakowania sie tam gdzie, nie jest sie mile widzianym. Szczegolnie polecalbym sie przyjrzenie swoim oczekiwaniom wobec kobiet i niespelnieniem w relacjach z nimi. Wychowywanie przypadkowych grup kobiet nie zblizy Was do spotkania takiej, o jakiej marzycie. Panie maja prawo gadac miedzy soba nawet jakies glupoty (to ich sprawa) jesli zechca - pytanie do panow - co sie stanie jesli odpuscicie sobie wyprowadzanie ich z bledu (niewazne kto ma racje).

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-12-22, 10:33:11 »
A swoja drogą tematem wątki jest "Jak kobiety widza swoja kobiecość?" więc napominanie i sugerowanie kobietom jak powinny widzieć i przejawiać swoja kobiecość jest zwyczajnie nie na temat.

Pretensje, ze się nie może wypowiedzieć w wątku w którym się nie ma wiele do powiedzenie na temat też jest z poziomu buntu...

Jesli o mnie chodzi to nie mam takich pretensji gdyż mam świadomość swojego prawa do wypowiadania się tutaj :-)
Nikt nikomu nie sugeruje co ma robić i jak się widzieć, tylko wyraża wlasne zdanie, a rzecz rozchodzi się o skutki jakie niesie brak akceptacji swojej płciowości, czy nierozpoznanie jej znaczenia tzn nikt dla nikogo źle tu nie chce.

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-22, 10:08:54 »
dlatego składam niniejszym formalny wniosek o przyznanie praw moderatorki koleżance Lilliole

Nie wiem jak się ma do tego odnieść, ale dziękuje za poparcie.

Karina, Tess - wam tez :)

Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-22, 09:18:16 »
Zabranianie facetom wypowiadania się czy sugerowanie że nie powinni się wypowiadać też z kolei nie pachnie czystością, rownością itd jest to wszystko z poziomu buntu.

Mozliwe, ze jest to z poziomu buntu. Bo tak to historycznie wygląda.
Wiele wieków kobiety nie miały prawa do wypowiedzi publicznych (pewnie były wyjątki)- i wszystcy sie do tego przyzwyczaili.
Potem się zbuntowały  - i wszyscy sie przyzwyczaili, ze kobiety to jak chcą powiedzieć swoje zdanie, które jest inne niż mężczyźni by chcieli to sie buntują. I kobiety przyzwyczaiły się do buntowania. Do stawiania się w opozycji do mężczyzn.
Ale kolejnym etapem moim zdaniem jest samostanowienie i mówienie własnym głosem. Pewnie i po kobiecemu. Chodzi mi o to, ze jeszcze na razie kobiety nie sa do końca pewne czy te przwestrzeń mogą sobie ot tak po prostu zająć. I dlatego jest to odbierane, ze to niby z poziomu buntu.

A swoja drogą tematem wątki jest "Jak kobiety widza swoja kobiecość?" więc napominanie i sugerowanie kobietom jak powinny widzieć i przejawiać swoja kobiecość jest zwyczajnie nie na temat.

Pretensje, ze się nie może wypowiedzieć w wątku w którym się nie ma wiele do powiedzenie na temat też jest z poziomu buntu...


Lilliole

  • Wiadomości: 1 657
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-22, 08:55:50 »
To raczej Tess nie jest śmieszne, bo to jest jak w życiu, mężczyżni zabierają przestrzeń kobietom, a później się dziwią, że kobiety są wkurzone. A poniewaz moderator tego wątku również jest mężczyzną więc nie reaguje na wpieprzanie się facetów nie na temat watku, które powinien pousuwać, ale oczywiście nie reaguje i to ogólnie pokazuje brak szacunku do kobiet i przekraczanie ich granic co się dzieje od wieków. A później to wkurzenie kobiet nazywają "wścieklizną macicy". :(


A poniewaz takie przekraczanie granic odbywa sie od wieków odbierane jest jako norma, a próby ustanowienia granic przez kobiety odbiera się jako agresję. Tymczasem przekraczanie granic jest agresją.

Inna sprawa, ze kobiety tych granic często nie wytyczają, bo nie maja wewnętrznego przekonania że mogą. A każda taka niepewność jest odbierana jako zaproszenie.
To się wogóle w głowie nie mieści. Ani kobietom ani mężczyznom. Debata prawie publiczna bez mężczyzn. Nawet jeżeli jest to debata kobiet o kobietach.
Po kobiecemu, w kobiecym stylu...

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-12-22, 08:46:08 »
A za jakiś czas zmienimy nazwę "CUDA DUCHA" na "CUDA W KUCHNI".

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2015-12-22, 06:33:48 »
To raczej Tess nie jest śmieszne, bo to jest jak w życiu, mężczyżni zabierają przestrzeń kobietom, a później się dziwią, że kobiety są wkurzone. A poniewaz moderator tego wątku również jest mężczyzną więc nie reaguje na wpieprzanie się facetów nie na temat watku, które powinien pousuwać, ale oczywiście nie reaguje i to ogólnie pokazuje brak szacunku do kobiet i przekraczanie ich granic co się dzieje od wieków. A później to wkurzenie kobiet nazywają "wścieklizną macicy". :(

A jak nazwać ich chęć wpieprzania się tam, gdzie ich nikt nie prosi ?  może "wścieklizną ku..sa" ????

Zabranianie facetom wypowiadania się czy sugerowanie że nie powinni się wypowiadać też z kolei nie pachnie czystością, rownością itd jest to wszystko z poziomu buntu.

Co do stanowisk najlepiej gdy decydują kompetencje, czy siła motywacji itp bo inaczej robi się socjalistycznie i centralnie-planowawczo ;) tak bawić mozna się tylko  za cudze pieniądze i w praktyce to widziałem tylko przypadek jakiejś jednostki UE gdzie zastosowano rozwiązanie z równą ilością chlopcow i dziewczynek, ale żaden biznes chyba się na to jeszcze nie szarpnął.

Na logikę - gdy w jakimś zawodzie , w danym miejsvu na 20 osob najlepszymi okazuje się 15 facetow i ktoś by wprowadzil rozwiązanie ze ma byc stosunek kobiet do mężczyzn 10:10, to 5 facetow mimo lepszych kompetencji nie dostaloby pracy i byloby najzwyczajniej zdyskryminowanych ze względu na płeć.
« Ostatnia zmiana: 2015-12-22, 06:39:45 wysłana przez medżikowsky »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-21, 23:19:25 »
Tess

Cytuj
Tylko myślę, że niekoniecznie trzeba  scyzoryki z kieszeni wyjmować kiedy się polemizuje na forum publicznym.


Jeśli dla Ciebie asertywne wyrażenie złości jest równoznaczne z "wyjęciem scyzoryków", no to chyba coś tu jest nie halo.

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-21, 23:08:11 »
Karina,
daję sobie to prawo. Oj potrafię !

Tylko myślę, że niekoniecznie trzeba  scyzoryki z kieszeni wyjmować kiedy się polemizuje na forum publicznym.

Wolę  takie sprawy załatwiać po swojemu.
Byle skutecznie.

 A co do moderatorów - miałam na myśli global moderator.

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-21, 22:47:32 »
A dzieje się tak między innymi dlatego, bo kobiety zamiast okazywać swoją złość wprost to ubierają ją w uśmiechy, tak jak to robisz Ty Tess, czyszbyś nie dawała sobie prawa do złości ?

Tess

  • Wiadomości: 2 607
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-21, 22:36:48 »
Moderatorów jest dwoje -  Almighty :)

I to jest jak w Hunie - wersja żeńska i męska :)

W sumie to mimo, iż dyskusja (z małymi wpieprzajacymi wyjątkami) jest dość interesująca sadzę, że moderatorzy mogliby ciut ... pozamiatać.

Tak żeby wątki miały, choć w przybliżeniu,  treść zgodną z tytułami.

Żebyśmy szukając inspiracji na temat np poziomu ERD,  nie natrafiali na brazylijską telenowelę w wersji polskiej pt  "Pygmalion znad Wisły".

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-12-21, 22:21:05 »
Cytuj
Ponieważ wątek o kobiecości został zdominowany przez mężczyzn zakładam drugi,
 gdyż jestem ciekawa zdania kobiet.

Na czym wg was kobiet polega kobiecość? Kobieta kobieca to jaka?  Tak jakoś czułam, że ... :)

To raczej Tess nie jest śmieszne, bo to jest jak w życiu, mężczyżni zabierają przestrzeń kobietom, a później się dziwią, że kobiety są wkurzone. A poniewaz moderator tego wątku również jest mężczyzną więc nie reaguje na wpieprzanie się facetów nie na temat watku, które powinien pousuwać, ale oczywiście nie reaguje i to ogólnie pokazuje brak szacunku do kobiet i przekraczanie ich granic co się dzieje od wieków. A później to wkurzenie kobiet nazywają "wścieklizną macicy". :(

A jak nazwać ich chęć wpieprzania się tam, gdzie ich nikt nie prosi ?  może "wścieklizną ku..sa" ????
« Ostatnia zmiana: 2015-12-22, 22:36:24 wysłana przez almighty »