Autor Wątek: Afirmacje - konsultacje ;)  (Przeczytany 111573 razy)

Wiking23

  • Wiadomości: 393
  • Płeć: Mężczyzna
    • c
  • Status: Obserwator
[#]   « 2019-01-02, 14:44:54 »
Kłamstwo powtarzane raz za razem nie staje się prawdą.

Staje się prawdą tylko w głowach tych który to powtarzają, i tych których do tej własnej fantazji są w stanie przekonać.

No cóż można z tego zrobić sektę, wierzyć w boskiego wieloryba który przemyka po niebie i zrzuca co jakiś czas prezenty z nieba, można się osiąść gdzieś na wsi z wyznawcami którzy będę dla ciebie sadzić i zbierać ziemniaki, i tak sobie żyć - w takiej wymyślonej "prawdzie". I tak "prawda" (zakłamanie) zmanifestuje się "lokalnie" na siłę i z ogromnym wysiłkiem ale jednak.


zwykła prawda zaś, jak to prawda, wyrasta z samej rzeczywistości i jej natury, więc ma większą siłę, nie musisz powtarzać swojej prawdy raz za razem skoro cała natura i rzeczywistość stoi po twojej stronie!

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2019-01-02, 13:50:24 »
Tak mi teraz przyszło: skoro kłamstwo powtarzane raz za razem w końcu staje się prawdą/manifestuje się to dlaczego nie powtarzać Prawdy raz za razem ?

macher

  • Gość
[#]   « 2019-01-01, 20:34:40 »
zastanawiam się jeszcze nad takimi rzeczami:

jakie uczucie / stan , jest przeciwieństwiem przygnębienia ? (to chyba nie jest takie proste pytanie jak by się mogło wydawać)

oraz z czego wynika kwestia poczucia niezasługiwania na coś ?


macher

  • Gość
[#]   « 2018-12-27, 23:32:11 »
troche afirmowałem w międzyczasie , podświadomość rzuciła obelgami i szukam inspiracji - to też troche jako psychoanliza działa, gdy sobie uświadomię o co kaman, to czasem nie muszę afirmować. a mianowicie chodzi mi o przeciwieństwo do:
"beznadziejny"
"zboczony" ;)

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-27, 09:36:50 »
monkas.. Prawda - spoko, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)

No fakt Rzym nie od razu, ale Prawdę/prawdę można wybrać od razu.. i przy każdej okazji.. i w każdej chwili i za każdym razem..

Wybieram Prawde/prawdę, Niech stanie się Prawda/prawda, wybieram ...

aż wybór stanie się skrystalizowaną/stałą wolą prowadzącą w najlepszym.. kierunku i manifestującą Prawdę/prawdę w każdej chwili; chyba że ktoś wybiera inaczej :)


monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-27, 09:32:01 »
... i NIE pozwalam na żadną negatywność w stosunku do siebie..

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-21, 09:49:49 »

co do bezbronnosci to
-*zawsze potrafie sie obronic* lub
-*zawsze umiem wyjsc z trudnych sytuacji obronna reka*

Rezygnuję z walki, rezygnuje z gwałtu, rezygnuję z wszystkiego co negatywne. Odwołuję wszystkie zgody na negatywne doświadczenie które miało mnie "uczyć". Wybieram miłość do siebie i kierowanie się miłością do siebie. Kocham siebie, tak więc chronię siebie - nie dopuszczam do siebie negtywności/nie wpuszczam już jej w siebie, tę która jest we mnie  uzdrawiam..

macher

  • Gość
[#]   « 2018-12-21, 00:32:24 »
-*zawsze potrafie sie obronic* lub

bardzo dobre! :)

cala osobowosc wisi praktycznie na lęku, na tym jest nabudowana reszta,zaczynajac od poczucia winy

w tym jest jednak dużo prawdy i rozumiem o co ci chodzi
« Ostatnia zmiana: 2018-12-21, 00:38:01 wysłana przez macher »

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-20, 23:50:26 »
I jeszcze przyszlo mi przeciwienstwo do bezradnosci - SKUTECZNOSC

Karina

  • Wiadomości: 3 331
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-20, 23:25:07 »
macher

co do bezbronnosci to
-*zawsze potrafie sie obronic* lub
-*zawsze umiem wyjsc z trudnych sytuacji obronna reka*

macher

  • Gość
[#]   « 2018-12-20, 22:17:31 »
Artman , dzięki... właśnie zastanawiałem się nad MOCNY. Co do bezbronności to chodzi o konkretne osoby i zdarzenia z poprzednich wcieleń, gdzie byłem wobec nich bezbronny. Wykorzystywanie seksualne gdzie byłem bezbronną kobietą, a właściwie nawet jeszcze nie kobietą, inne wcielenie: eksperymenty na mnie Atlantydzie ;)

Karina, zaradność jest przeciwieństwem bezradności, to dosyć podobne do 'bezbronność', ale nie to samo. Bezradność to bardziej taka utrata kontroli nad różnymi rzeczami, bezbronny to jak dla mnie bardziej kontekst fizyczny (choć nie wiem czy chodzi tylko o bezpieczeństwo fizyczne). Chciałoby się coś z walecznością ułożyć, ale tak chyba nie można ;)

Szakul:
Cytuj
Afirmowanie bez dotarcia do pierwotnych przyczyn jest pozbawione sensu,bo tylko nabudowaje nowy schemat na stare emocje.
- tak jak wiele osób nie pojąłeś idei afirmacji pisanych z kolumną - zadaniem tej techniki jest dotarcie do pierwotnych przyczyn (pierwotnych przekonań) i wykorzenienie, a nie wmawianie sobie czegoś wbrew sobie / wbrew rzeczywistości 

monkas.. Prawda - spoko, ale nie od razu Rzym zbudowano ;)
« Ostatnia zmiana: 2018-12-20, 22:20:26 wysłana przez macher »

Artman

  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rozwój duchowy pożyteczny i zdrowy:)
  • Krzysztof Chrząstek, konsultacje,analizy psychometryczne i czakr,porady,medytacje, warsztaty,artykuły, książki:) http://www.powiewwiatru.pl :) zapraszam
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2018-12-20, 18:45:02 »
Ja Janek już tu i teraz jestem i czuję się wystarczająco silny i mocny, aby poradzić sobie z ...(wstawić to z czym sobie dotąd nie radziłeś, względem czego byłeś bezsilny). Z każdym dniem mam w sobie coraz więcej siły i mocy, aby...

Co do bezbronności, musiałbyś opisać o co dokładnie chodzi, jakie sytuacje, okoliczności, ludzi.

W sumie, to przydał by się porządny dekret w tym temacie. Ale to już robię na zamówienie i korzystając ze zdjęcia zainteresowanego.

Co jest przeciwieństwem bezsilności ? (takiego co możnaby afirmować i zneutralizować uczucie bezsilności) ?

oraz przeciwieństwo do: bezbronność

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-20, 10:24:38 »
Tak więc wybieram Prawdę, wybieram Pełnię Życia.

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-20, 09:48:32 »
Przeciwienstwem do besilnosci jest zaradnosc - witalnosc- pelnia zycia

:)
Powiedziałbym nawet że pełnia życia i stojąca za nią Prawda o prawdziwym potencjale Natury jest przeciwieństwem do wszelkiej nagatywności w tym wszelkiego rodzaju bezradności/besilności

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-12-20, 09:45:44 »
Niewiem co jest przeciwieństwem.Wiem natomiast ze cala osobowosc wisi praktycznie na lęku, na tym jest nabudowana reszta,zaczynajac od poczucia winy. Afirmowanie bez dotarcia do pierwotnych przyczyn jest pozbawione sensu,bo tylko nabudowaje nowy schemat na stare emocje.

Moja cała nie wisi... Afirmowanie pozytywnego zawsze ma sens, gdyż jest otwarciem na pozytywne energie/naturtalny stan a te zawsze są wsparciem dla tej cząstki jaźni które zamknięta jest w/doświadcza negatywnego stanu. Odpowiednio duży pozytywne ładunek energii zgromadzony przez afirmacje jest w stanie uzdrowić negatywną energie/negatywny stan z którym pracuje się przez afirmację, pozwala na głebsze odczucie w tę energie/przyczyna i stopniową transformacje  negatywnego pozytywnym.