Autor Wątek: Prosta metoda pogodzenia ze sobą.  (Przeczytany 1104 razy)

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-17, 19:28:34 »
;)

Kornel

  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2014-03-16, 14:42:10 »
I mnie się podoba ta metoda , przemawia do mnie swiją prostotą.
Witaj @Kornelia , co za zbieg nicków/imion :)

KorneliaX

  • Wiadomości: 848
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-15, 10:53:45 »
Doktor, podoba mi się ta metoda. Fajnie, że miałeś ochotę podzielić się opisem :) Spróbuję jej.

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2014-03-12, 19:55:32 »
Witam
Znalazłem właśnie fajną i bardzo łatwą nawet dla mnie metode którą można sie uzdrawiać pod kątem akceptacji i miłości do siebie.
Autorem jest Marek Białach

Przebieg procesu

1) Wybieramy jakiś problem/ schemat życiowy/ wzorzec, który chcemy uzdrowić i krótko go definiujemy. Następnie wstawiamy to do poniższego zdania i powtarzamy kilka razy:

Przepraszam siebie za to, że . . . . . . . . , i wybieram teraz pokochanie siebie i prawdziwą Bożą miłość, mądrość i moc we mnie.

Podczas powtarzania tego zdania należy też mieć w świadomości swoją Duszę, gdyż to w niej są pierwotne emocje i obciążenia związane z naszym problemem.

2) Wczuwamy się w siebie w dowolnej sytuacji, kiedy pojawił się ten uzdrawiany problem/ wzorzec i jednocześnie wzbudzamy intencję, aby miłość do siebie, mądrość i moc, które teraz wybieramy wypełniały nas od środka w tej sytuacji.
Można robić bez wczuwania się w sytuację, np. przy uwalnianiu się od przekonań lub gdy będzie to sprawiało trudność.

3) Powtarzamy punkty 1) i 2) aż pojawi się całkowity spokój emocjonalny i rozluźnienie w ciele. Gdy pojawi się jakiś symptom, dyskomfort w ciele, to dodatkowo wchodzimy świadomością w to miejsce dotąd, aż się rozpuści.

4) Gdy w wyniku robienia powyższego procesu pojawi się jakieś głębsze przekonanie, stan emocjonalny, postawa, wzorzec, itd... to robimy na to od początku cały proces.

Żródło : http://www.atmajoga.pl/pogodzenie-ze-soba/