Autor Wątek: Świat astralny  (Przeczytany 18844 razy)

Logos

  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2015-07-20, 03:56:53 »
Samo ciało eteryczne odpowiada wibracjom ciał wyższych: astralnego i mentalnego. Jak te ciała są czyste energetycznie, uczucia są wzniosłe a myśli duchowe, to takim samym jawi się nasze ciało eteryczne. Staje się ono czyste i świetliste do tego stopnia, że wyraźnie odbija się to również w ciele fizycznym. Taki duchowy człowiek po prostu "świeci", czyli emanuje pozytywnością, radością i wysokimi wibracjami, które oddziaływują  również na jego najbliższe otoczenie.

Na najwyższych duchowych poziomach wibracje ciała eterycznego przejmują wibracje ciała fizycznego i taki człowiek dosłownie zamienia się w światło. To znaczy, że jego ciało fizyczne zaczyna wibrować z szybkością ciała eterycznego, którego drgania nie są widoczne dla naszych fizycznych zmysłów wzroku. Taki człowiek przestaje być więc fizycznie widoczny i staje się nieśmiertelny. Funkcjonuje w doskonałym i niesamowicie pięknym ciele eterycznym na wyższej płaszczyźnie bytu. Ludzie, którzy doświadczyli spotkania z takimi eterycznymi mistrzami wiedzą o czym mówię. Na przykład w takim świetlistym ciele od pięciu tysięcy lat przebywa Mahavatar Babaji.

Logos

  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2015-07-20, 03:38:52 »

Logos

  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2015-07-20, 03:22:43 »
Kiedy przebywamy w fizycznym ciele potrzebujemy ciała eterycznego. Gdy po śmierci opuszczamy ciało fizyczne to wraz z nim odrzucamy także sobowtór eteryczny. Funkcjonujemy wówczas w ciele astralnym, którego wibracje odpowiadają trybowi życia jaki prowadziliśmy posiadając ziemskie ciało. Materialistyczne pragnienia zagęszczają więc wibracje ciała astralnego sprowadzając je na adekwatne astralne poziomy, natomiast wzniosłe i altruistyczne uczucia wyższe wysubtelniają jego wibracje i kierują duszę w rejony astralnego nieba.

matek

  • Gość
[#]   « 2015-07-19, 22:11:52 »
Chociaz, czy do konca mozna tak powiedziec, ze swiat eteryczny ma nizsza wibracje niz astralny?
Cialo eteryczne, zwane tez cialem energii lub cialem ognistym, to cialo energii zyciowej, prany, czi, czy jak ja tam nazwac (chyba, ze sie myle?).
Swiat astralny (nawi) ma rozne poziomy wibracyjne - od paskudnych "piekiel" z ciezkimi wibracjami niskich emocji, do "wyzszego astrala" o wibracjach tak cudownych, ze podobno latwo pomylic je z boskoscia:)

Nie wiem, czy do konca da sie rozpatrywac poszczegolne 7 cial czlowieka (tradycyjnie jest to 7 cial) jako przechodzace od najgestszego do najmniej gestego. Raczej sa to osobne "narzedzia", ktorych istota uzywa do funkcjonowania na poszczegolnych plaszczyznach.
Tak mnie sie wydaje.

Energia astralna jest zwiazana z eteryczna, gdyz za kazda emocja idzie odpowiednia ilosc energii.


Tom

  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-07-19, 22:00:32 »
no tak :), tak jest - świat eteryczny ma niższą wibrację niż astralny - jest "gęściejszy", więc bliższy poziomowi fizycznemu

ma to odzwierciedlenie np. w żywiołach, jakie przypisuje się poszczególnym czakrom
1 (podstawy) - ziemia,
2 (pępkowa) - woda,
3 (splot słoneczny) - ogień,
4 (serce) - powietrze,
5 (gardło) - eter

no, a jeśli chodzi np. o ciało eteryczne, to jest ono matrycą dla ciała fizycznego

ElohimMihael

  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-07-19, 18:12:02 »
A to nie jest tak, że świat eteryczny jest bardziej namacalny i realny niż świat astralny, który tak jak rzeczesz jest głównie światem emocjonalnym?

Co do tego, że oba terytoria się z sobą przeplatają i w pewien sposób oddziaływają na siebie to brak mi jakiejkolwiek wątpliwości.

Tom

  • Wiadomości: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-07-14, 17:52:25 »
Jak odróżnić wpływ astralny od eterycznego?

ciekawe pytanie :)

to co astralne wiąże się z emocjami i nie podlega ograniczeniom w przestrzeni,
to co eteryczne jest bardziej "techniczne" - praktycznie bez emocji i trudniej pokonuje przestrzeń

wpływy eteryczne - są bliskie oddziaływaniu fizycznemu i oddziaływaniu na ciało fizyczne (promieniowania, żyły wodne, energie kształtów itp)

wpływy astralne - praktycznie w sposób bezpośredni działają na podświadomość: psychikę, emocje, postrzeganie, wolną wolę itd.

gdy dwie osoby się spotykają to działają na siebie na obu tych poziomach :)
jak są rozłączone to już praktycznie na astralnym (wyjątkiem jest świadome działanie na odległość, np. uzdrawianie)

ElohimMihael

  • Wiadomości: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-07-13, 21:28:26 »
Jak odróżnić wpływ astralny od eterycznego?

Inga

  • Gość
[#]   « 2015-04-01, 17:29:51 »
Bardzo mi w głowie pojaśniało po tym jak udało mi się uwolnić od wpływów astralnych, z tym że nie wiem w jakim procencie.
Za pomocą kamertonów namierzyłam ich w czakramie 3 oka oraz korony. Oni kontrolowali mi te 2 czakramy.
Potem sobie przypomniałam wcielenie gdy Leszek ich na mnie nasłał poprzez uzależnienie mnie od nich i wzbudzenie we mnie ogromnych lęków przed nimi. To tak podziałało że oddaliłam ich od siebie. Mam dzięki temu dużą zmianę, czuję się o wiele mniej zagrożona i mam lepsze samopoczucie.
Niesamowite są te kamertony.

Inga

  • Gość
[#]   « 2015-01-20, 10:23:51 »
Zdaje się że mi się znów zmniejszają wpływy astralne.
Wczoraj czułam że astrale są bardzo zaniepokojone tym co robię, tym że potrafię coś zmieniać w sobie, że mniej się boję, że mam metode radzenia sobie z lękami, że mają coraz mniej jedzenia ode mnie.
Wczoraj mnie straszyli że im wyżej zajdę tym boleśniejszy upadek będzie. Kiedyś w to wierzyłam.

Ladaco

  • Wiadomości: 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2014-10-15, 22:25:02 »
A przypominanie sobie to też zabaws, ale chyba wyższy level.
Albo ewentualnie level wyższy to jest tak jak tam napisałem...

matek

  • Gość
[#]   « 2014-10-14, 18:41:42 »
No, autentycznie, w dzisiejszych czasach stado tak nauczone: pozapierdalac chwilke i zmiatac:)

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert

matek

  • Gość
[#]   « 2014-10-14, 17:06:56 »
Na pewno im bardziej zawezona swiadomosc tym lepsza zabawa, iluzja wydaje sie bardziej realna:)Brak pamieci poprzednich wcielen to podstawa jesli chce sie doswiadczyc np. zycia w materii bez posiadania swiadomosci i wiary w cos wiecej, niz tylko materia. Jazda bez trzymanki...:)

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2014-10-14, 16:31:33 »
Matek,
Tak po prawdzie, to przecież możesz w medytacj otworzyć sobie połączenie z umysłem  podświadomym i tam masz każdą chwilę sekunda po sekundzie z każdej inkarnacji. Ale ta niepamięć to  pewnie taki wentyl bezpieczeństwa. Bo jakby tak wszyscy wszystko pamiętali, to jaki sens miałaby ta zabawa w inkarnowanie ?...