Autor Wątek: Wcielone Anioły - relacje  (Przeczytany 2019 razy)

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-04-06, 21:45:55 »
Frisky
Ładne.
Może ze strachu staczam się w stronę demona?

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-06, 20:55:12 »
trochę o związku strachu i ego, taki prosty miernik i zależność,  łatwo można sobie sprawdzić swój poziom/etap rozwoju duchowego:

"Powiadają, że człowiek ogarnięty strachem umiera na każdym kroku, natomiast osoba nieustraszona umiera tylko raz. Kriszna powiedział Ardżunie: "Odrzuć strach i stań się nieustraszony!". Tylko osoba wolna od lęku może osiągnąć zwycięstwo w wielkich przedsięwzięciach. Ktoś, kto naprawdę jest nieustraszony, odczuwa nieprzywiązanie wobec przedmiotów tego świata i miłość do Boga. Z drugiej strony ten, kto jest egoistycznie przywiązany zarówno do ciała jak i do swych ziemskich osiągnięć, pada ofiarą strachu. Osoba wolna od lęku wolna jest też od egoizmu i przywiązań do przedmiotów doczesnego świata. W literaturze epickiej znajdziecie opowiadanie o królu demonów, Hiranjakaśipu. Człowiek ten przesiąknięty był strachem, natomiast jego syn - Prahlada - był nieustraszony. Hiranjakaśipu ufał światu, zaś Prahlada pokładał ufność w Bogu."
http://www.sathyasai.org.pl/dyskursy.php?tekst=t2.7.64

i tam o zaletach wcielenia jako człowiek, niezależnie od pochodzenia:

 "Chociaż ludzkie serce wyposażone jest w nieskończoną moc, człowiekowi brakuje wiary w siebie. Dlaczego? Przyczyna tkwi w tym, że człowiek czuje się oddzielony od Boga. Sądzi, że jest kimś innym, a przecież boskość stanowi rdzeń jego istnienia. Ta sama boskość przenika cały wszechświat. Jeśli naprawdę uwierzysz w Boga, nie odczujesz nigdy strachu. Zrozumiesz, że ten sam Bóg, którego wielbisz, obecny jest wszędzie, żyje w każdym człowieku i w każdej istocie, w tobie także. To przekonanie usunie wszelki ślad lęku z twojego serca. Bez takiej wiary nieustannie będziesz się czegoś obawiał. W każdej chwili, na każdym kroku, będziesz musiał walczyć ze strachem. Będziesz się bał egzaminu, albo podróży samolotem. Będziesz się bał, gdy zobaczysz nadjeżdżającą ciężarówkę. Będziesz się bał od rana do wieczora. Nawet zasypiając, będziesz się obawiał, że w nocy okradną cię złodzieje. Lęk zatruje ci życie. To nie jest postawa godna człowieka. Musisz stać się nieustraszony.

Kluczem do nieustraszoności jest wiara we wszechobecnego Boga. Boisz się wówczas, gdy tracisz wiarę i zapominasz o swojej tożsamości. Zapominasz o atmie. Uważasz się za to niewielkie ciało, a przecież jesteś nieskończonością, posiadasz nieograniczoną moc. Jeśli podejmiesz wysiłek wyzwolenia się od iluzji, dostąpisz wizji atmy i wejdziesz w stan nirwany. Wtedy będziesz mógł nazwać siebie prawdziwym człowiekiem.

Jeśli zaś nie podejmiesz żadnego wysiłku w tym kierunku, będziesz człowiekiem jedynie z nazwy. Stoczysz się w ciemność, zdegenerujesz siebie do poziomu ego, staniesz się bardziej podobny do demona niż do istoty ludzkiej. Nie upadaj tak nisko. Żyj w sposób godny człowieka, realizuj najwyższe ideały. Odziedziczyłeś je w chwili, gdy Bóg dał ci ten święty prezent, jakim jest ludzkie życie. "

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-06, 19:26:25 »
nie wierze w anioły ale musiałęm być jednym z praktykujących cośpodobnego bo czasami mi się odnawiają podobne intencje

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2016-04-06, 18:53:41 »
Dodać należy, że wiele UA praktykowało INDYWIDUALIZACJĘ, czyli różnienie się od innych i od Boga. To rozdymało ego.

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-04-06, 18:08:35 »
P.S. A oczyszczanie intencji do Wcielonych Aniołów działa tak, że zaczynają się w moim życiu pojawiać np. FAJNE ANIELICE, które - tak, jak ta, którą poznałem wczoraj - mają się ku mnie. A to miłe i... rozdmuchuje EGO. ;)

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-04-06, 18:06:57 »
Zawsze bardzo bałem się ludzi - POTWORNIE.

Dlatego jakiś czas temu zacząłem prosić Boga o oczyszczenie różnych moich intencji i zamiarów, dotyczących ludzi. Coś drgnęło, ale chyna nie wiele.

Od kilku dni zacząłem prosić Boga o oczyszczenie moich intencji, dotyczących Wcielonych Aniołów. I to chyba tu jest pies pogrzebany. Ja już bałem się wymówić słowa Wcielony Anioł, a co dopiero prosić o uzdrowienie relacji z nimi, czucia się bezpiecznie wsród takich osób.

Teraz widzę, że to nie ludzi, ale PANICZNIE WCIELONYCH ANIOŁÓW SIĘ BAŁEM PRZEZ WIEKI. Bo wszystkie najbardziej potworne krzywdy (przynajmniej, jakie pamiętam), doznałem właśnie od Wcielonych Aniołów. Wielu z nich jest na tym forum, innych spotykam w moim życiu, w mojej pracy - moich KATÓW I OPRAWCÓW.

Wiem i teraz widzę, że wiele Wcielonych Aniołów, które podawały się za uduchowione osoby, BYŁY (są?) BARDZO OKRUTNE - wręcz NIELUDZKO okrutne. No właśnie, nawet ludzie nie byli tak okrutni, jak Wcielone Anioły. Sam, jako Wcielony Anioł, byłem okrutny.

Nie wiem tylko jeszcze, skąd aż u tak wielu Wcielonych Aniołów tak wielka okrutność? Ale czuję, że to ogromna rola sił ciemności, które wiele (jeśli nie większość) takich Aniołów zmanipulowały i sprowadziły na manowce. A że Wcielone Anioły miały/mają ROZDĘTE DO GRANIC MOŻLIWOŚCI EGO, łatwo dały się zmanipulować siłą ciemności. Sprytne siły ciemności wykorzystały ta cechę Aniołów, obiecały Aniołom WŁADZĘ NAD ŚWIATEM, BOGIEM i WSZECHŚWIATEM, to jeszcze bardziej rozdęło, i tak wielkie już, EGO Wcielonych Aniołów, i... Anioły uległy. A siły ciemności zatriumfowały NA WIEKI, gdyż na wieki związały Wcielone Anioły z siłami ciemności. Ale Anioły nigdy tego nie widziały, nie zobaczyły tego służenia siłom ciemności, bo przysłaniały im to silne EGA. Musiałyby najpierw schować swoje Ego, ale to oznaczałoby się przyznanie do swojej zwykłości i małości, a tego Anioł nigdy by nie zrobił.

Dlatego Wcielone Anioły tak bardzo błądzą przez wcielenia i nie mogą wrócić do Boga. Ja też. Przez skrajnie silne Ega...

Do przemyślenia.
« Ostatnia zmiana: 2016-08-08, 10:37:02 wysłana przez almighty »