Autor Wątek: Nienawiść do kogoś- samoocena  (Przeczytany 2035 razy)

monkas

  • Wiadomości: 408
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2019-01-07, 10:12:54 »
Często bywa silną projekcją na otoczenie pt. co z kim jest nie tak, poza tą osobą. Nienawiść powiązana jest z zawziętością i nieumiejętnością odpuszczania i dopuszczania prawdy.

Bingo ! Dzięki.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2019-01-03, 22:37:29 »
Jakiś czas temu spotkałam osobę, której nie widziałam kilka lat i zdałam sobie sprawę jak bardzo w systemie niektórych rodzin dominuje nienawiść, w miejsce doceniania, szacunku, miłości. Często bywa silną projekcją na otoczenie pt. co z kim jest nie tak, poza tą osobą. Nienawiść powiązana jest z zawziętością i nieumiejętnością odpuszczania i dopuszczania prawdy.
Nienawiść powoduje zawiść, zawiść doprowadza do konkurowania, a konkurowanie do umniejszania kogoś i wywyższanie siebie. I tak dochodzi do pomieszania w temacie samooceny, prawdy i współczucia.
« Ostatnia zmiana: 2019-01-03, 22:42:50 wysłana przez Sylvia »

balbina

  • Wiadomości: 194
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-04-03, 20:55:46 »

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-03-31, 14:24:31 »
Taka osoba może być kims w rodzaju mściciela karmicznego dla nas. Znaczy się w jakimś poprzednim zyciu ty tą osobę gnoiłaś i gnębiłaś i teraz ona się na tobie mści, a ty utknęłaś w roli ofiary.
Trzeba by napisać cały dekret włącznie z wybaczeniem sobie wszystkiego co tej osobie mogłaś kiedyś robić i zasługiwaniem na wszystko co najlepsze mimo tego

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-03-31, 11:40:15 »
Ja bym zaczął od wybaczenia sobie emocji jakie czujesz względem tej osoby i siebie samej.
Jeśli stosujesz eft to możesz tego użyć.

Purpurowa

  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-03-31, 11:33:06 »
Witam :)

Zastanawiałam się czy napisać ten temat już kiedyś, ale dzisiaj stał sie dla mnie bardziej aktualny, no więc pomyślałam, że spróbuję :)
     Zastanawiam się co zrobić żeby uwolnić się od nienawidzenia jednej konkretnej osoby. Ten ktoś w przeszłości utrudnił mi przez swoją głupotę poradzenie sobie z problemem niskiej samooceny i trudnościami w kontaktach z ludźmi przez nią. To nie było dla mnie łatwe i nie potrafiłam tak od razu zmienić czegoś co dla mnie było codziennością, a to miał być taki czas Wielkich Zmian. Spotykałam go w grupie prawie codziennie i niestety po niedługim czasie zaczął mieć do mnie uraz, właśnie przez moją nieśmiałość. Za plecami mówił kpiące komentarze i słowne żarciki pełne cynizmu na mój temat. A przy mnie udawał, że mnie nie ma, tylko czasem prychnął z wyższością i odwracał się.
     Jak wiadomo ludzie byli bardziej po jego stronie, bo był głośny. To wszystko było dla mnie jak nadepnięcie na odcisk i całkowicie straciłam motywację na zmiany.
Po jakimś czasie znudziło mu się, nawet zaczął mówić mi "cześć".
     I tu zaczął się problem z tematu. Na początku czułam ulgę, ale jak zobaczyłam jak bardzo cię "cofnęłam" zamiast "pójść do przodu" z moją psychiką, zaczął mnie drażnić nawet sam jego widok, imię czy wspominka o jego życiu. Pojawiał się automatyczny żal do siebie i do niego, że nabałaganił i zostawił, zazdrość (pojawiała się myśl, że nawet on ma lepsze życie od mojego) i nagły spadek samooceny. Teraz widzę go o wiele rzadziej, ale zawsze mimowolnie tak reaguję i przez 1/2 dni mam gorszy humor.

Wiem że najlepszym sposobem byłoby zmienić swoje nastawienie do siebie, tylko nie wiem jak to zrobić jeśli emocje biorą górę w takich momentach.