Autor Wątek: Kamienie szlachetne, półszlachetne, właściwości i zastosowanie  (Przeczytany 11168 razy)

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-03-12, 11:51:25 »
akurat wątek o kamieniach ale znalazłem ciekawe połączenie:
 SWEET GRASS
Słodka trawa amerykańska, używana m.in. z białą szałwią do uświęcania pomieszczeń. W skrócie mówiąc: biała szałwia usuwa z przestrzeni negatywne energie pozostawiając tam puste, neutralne obszary, które powinno się wypełnić dobrą energią. Jeśli się tego nie uczyni od razu, to cały proces oczyszczania należy po niedługim czasie powtórzyć. Sweet Grass stosuje się w tym przypadku do napełnienia przestrzeni pozytywną energią. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi rytuałami oczyszczania pomieszczeń oraz wprowadza bardzo przyjazne, harmonijne wibracje. Oczywiście zioła te można stosować osobno.
http://ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com/p/magia-ziol-zywic-kadzidel.html

a co do oczyszczania i używania kamieni to kilka dobrych starych sposobów oczyszczania zwykle jest wystarczające by móc bezpiecznie korzystać z ich dobroczynnych energii, ten sympatyczny gość,  czyli S.Minor z filmiku wklejonego przez Ingę , oprócz zwykłych celów wynikających z właściwości kamieni, o których tam interesująco rozprawia ,  używa ich chyba przede wszystkim do pewnych specyficznych celów - pracy z duchami i istotami/kapłanami/kapłankami i jakimiś energiami z innych cywilizacji, czy jakichś jeszcze innych, które to istoty i energie koduje, nakłada oraz zaprasza do tych kryształów oraz kamieni, stąd na potrzeby takich zabiegów dba o  pochodzenie kamieni etc. , ewentualnie odpowiednio je doczyszcza w miarę możliwości oraz  porządkuje ich subtelne struktury pod tym kątem, to tak jak z mieszkaniem - zwykle zwyczajny dom wystarcza, ale niektórzy potrzebują jakichś ekstra udogodnień żeby ich zachęcić do pobytu np. w 5 gwiazdkowym hotelu i takie samo posprzątanie domu/oczyszczenie kryształu to dla nich za mało : )

w tymże filmiku ciekawy poznawczo pomysł - związany z jakąś silną misją cywilizacyjną i walką z siłami ciemności - z wprowadzaniem w kryształy programów infekujących programami i energiami inne kryształy, które znajdują się w ich pobliżu

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-03-12, 11:30:15 »
Michał
Mnie coś odrzuca od białej szalwi. Ma jakieś działanie narkotyczne - jakieś takie energie daje.

Inga
Ciekawie piszesz o mineralach. Nie wiedziałem, że one tak chłoną emocje ludzi.

To czym lub jak można je oczyszczać?

I czy stosujesz minerały w formie naturalnych kształtów, czy oszlifowane na owale ("ziemniaczki")?

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-11, 17:00:12 »
Michał
W tym filmie jest dobrze wyjaśnione jak to jest z tymi zabrudzeniami
https://www.youtube.com/watch?v=bhNOwgdtyQc
Jest to zgodne z moimi wglądami.
Czyli to co kto ma to przyciąga do siebie.
I powtarza się historia. Osobom mocno zaburzonym wszystko szkodzi i nie ma dla nich metod.
A ja podzielę się swoją wczorajszą historią.
Zrobiłam sobie okrąg z kamieni i weszłam do niego. Postałam chwilę i poczułąm ciepło w nogach a potem lęk. Poszłam spać. Leżę już 1,5 h i nie mogę zasnąć. Więc wziełam kamertony i tu pojawiła mi się przyczyna. Otóż bałam się że BÓg  mnie odrzuci za to że stosuję pogańskie rytuały. Byłam poganką, myślę że słowianką i jako taka stosowałam kryształy, jednak przyszło chrześcijaństwo które uznawało to za grzech i tępiło te obyczaje strasząc Bogiemi zakazując. Kamertony mi pomogły i zasnęłam.
A dzisiaj otwieram film, ten co powyżej, a tu pani mówi że słowianie stosowali kamienie, kryształy i mieli dużą wiedze w tym zakresie. Chyba zostanę fanką słowian -pogan.



Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-10, 17:18:32 »
Michał
Skąd wiesz że oczyszcza skutecznie?
Ja właśnie skrytykowałąm to co piszą w internecie.
Oczyszcze a potem nadal będę pobierała syfy?
Gdyby tak było to wątpię aby Minor o tym nie wiedział.

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-03-10, 16:44:00 »
Inga.
Polecam ci zaopatrzyć się w szałwie białą. Sam stosuje i czuję jej oczyszczające działanie.
Na internetach piszą, że jest jedną z lepszych narzędzi do oczyszczania.
Po co się martwić cudzymi kodami jak można je oczyścić, a wystawiałaś swoje kamyczki na działanie słońca. Też tak można je oczyszczać choć raczej nie tak skutecznie jak szałwią.

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-10, 16:35:54 »
Zapomniałam napisać o korzyściach z tego że za pomocą kamieni są roznoszone negatywne emocje. Kto z tego ma korzyści? Kto to nakręca? Chyba system  który działa na zasadzie rabunkowego wydobywania kamieni i sprzedawania ich dla zysku z krzywdą biednych i wykorzystywanych ludzi tak przy wydobywaniu jak i potem w handlu. System w którym aby przeżyc trzeba walczyć.

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-10, 15:45:49 »
A ja włąśnie chciałam napisac o kolejenj metodzie zachwalanej przez wszystkich i którą sama zaczełam stosowac zgodnie z opisanymi wszędzie metodami a która szkodzi.
Może sie znów komuś nie spodobać że obrzydzam metodę, ale ja wolę pisac prawdę, ostrzegając tych którzy by nieświadomie ją stosowali.

Znów się dałam nabrać na pozytywne opisy i zachęty do stosowania czegoś co ma byc cudowne i działać rewelacyjnie na każdego i w każdym przypadku.
Chodzi o stosowanie kamieni szlachetnych. Polecają je i zwykli ludzie na internecie, w książkach i jasnowidze i osoby rozwijające się duchowo jak p. Moskalik, p. Engel, p. Wiesława. I jak w to nie wierzyć jeżeli mówią tak wszyscy?
Jest zalecenie aby kamienie oczyszczać przed użyciem po raz pierwszy i potem w trakcie pracy z nimi, są podane metody i ja tak postępowałam.
Ale jakaś nieufność pozostała. Zmuszałąm się do wierzenia, bo przecież takie autorytety stosują kryształy i tak bardzo je polecają.
Kryształy działąją bardzo pozytywnie, mają niezwykłe moce, trzeba je nosić, rozstawiać wszędzie, energetyzowac nimi wodę. Więc tak robiłam.
Aż obejrzłąm ten film który zamieściłam powyżej. I co się okazało? Że te wszystkie kamienie które się kupuje są zabrudzone emocjami ludzi i żadna sól ani inna metoda tego nie zmyje. A ja sobie za pomocą tych kamieni aplikowałam negatywne emocje które wzmacniały mi moje własne rezonując z nimi. Bo intuicyjnie kupowałam z takimi emocjami które już znam i które mam w sobie.

Wyciągnełam z wody krzemień pasiasty, za pomoca którego energetyzowałam sobie wodę i który oczyściłam metodą p. Moskalik i oto co na nim znalazłam.
Ten krzemień był w rękach ludzi, meżczyzn którzy byli wypełnieni chęcią kopulowania, gwałcenia, czuli agresję seksualną, ich uczucia seksualne były niskie i prymitywne, a ja kupiłam kamień z energią którą znam. I już wiadomo z czym piłam wodę.
Potem pojawiły m i się odczucia odnoszace się do mnie.
Poczułam że jestem czyścicielem świata i dlatego oczyszczałam ojca z agresji i niskich energii. Mam głebokie przekonanie i poczucie że jestem kimś jak duch przyrody, duszek, istotka która ma za zadania oczyszczanie świata ze zła. Kiedyś w astralu zostałam rozdzielona na pół i te częsci zostały od siebie odcięte. Jednej z tych części wmówiono że jest jakimś bytem, elementalem, duszkiem i jest przeznaczona już z pochodzenia do oczyszczania świata.
 

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-08, 19:00:34 »
Jak ktoś chce być na czasie to niech posłucha
http://300tube.com/watch?v=lua6jlydGMc

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-08, 15:23:09 »
Zrezygnowałam z wahadła bo mi się źle kojarzy i boję się że jeszcze dodatkowo zanieczyszczę nim kamienie.
Moczyłam w wodzie z solą ale nie sprawdzałam czy się oczyściły.
Nie mam gdzie kupic tej białej szałwi a nie chcę płącić za przesyłkę.

Michał486

  • Wiadomości: 802
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-03-08, 10:02:40 »
Inga i jak oczyszczałaś kamyczki wahadłem? jak tym szło?
Kupiłaś już białą szałwie?

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-06, 17:11:16 »
Odmiany SiO2 są najlepsze pod poduszkę?

A ja do swoich licznych metod pracy nad sobą dołączyłam kolejne dwie. Jest to praca z kamieniami i ze snami.
I jest mi potrzebnych tyle metod, bo te nowe wyciągają na wierzch takie traumy których tamte nie potrafiły.

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-03-04, 21:38:38 »
Ja 2 noce spałem z kilkoma kamieniami polszlachetnymi i przyznaję, ze byłem tak wyluzowany, ze spałem twardo, bez żadnego przebudzenia.

Wykorzystałem: jaspis czerwony, agat, kwarc różowy, tygrysie oko, ametyst, karneol i lapis lazuli - wszystko odmiany SiO2.

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-03, 08:26:42 »
Wczoraj z niego znów coś ważnego odczytałam o czym nie wiedziałam. Już przed podejściem do niego miałam lęki. Tym razem przed tym co mi mama zrobiła.

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2016-03-02, 20:46:56 »
Inga. Ja też Cię podziwiam, jak pięknie czytasz, np z tego rodzinnego bursztynu.

Coś w tym jest, bo ja nigdy nie lubiłem tzw rodzinnych bursztynow, które też mieliśmy w domu. :)

Inga

  • Gość
[#]   « 2016-03-02, 13:43:38 »
http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w_dna_praca_z_krysztalami_cz2.html
Udało mi sie znaleść wartościowy materiał na temat kryształów.

Mój terapeuta był zdziwiony i zachwycony gdy opowiedziałam mu jak  dużo informacji potrafię odczytać z kamieni.