Autor Wątek: Używanie komputerów  (Przeczytany 19120 razy)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-02-22, 09:36:17 »
Ja sadze ze to wszystko (technologia) powinna pojsc w strone samowystarzalnosci godpodarstw domowych i ekologicznej- ekonomicznej gospodarki ziemią.


tak to ciekawy pomysł bo im bardziej mamy niezależne gospodarstwo domowe tym więcej realnej wolności się doświadcza w kwestiach pracy - po prostu nie musimy ciągle pracować po to żeby przeżyć lub związać koniec z końcem. Zawsze można samodzielnie realizować ten model bez oglądania się na to co robi reszta
:-)

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2016-02-21, 18:49:37 »
Ja sadze ze to wszystko (technologia) powinna pojsc w strone samowystarzalnosci godpodarstw domowych i ekologicznej- ekonomicznej gospodarki ziemią.
Owszem jest roznorodnosc prac, ale duza czesc tego wszyystkiego zaspokaja sztuczne / wmowione potrzeby i to jest troche w wiekszosci przypadkow tak jak osiolek podazajacy za marchewka tudziez szzur biegajacy w tym kólku. Ten system nie jest nastawiony na spelnienie kazdej jednostki.. albo jednostki nie sa nastawione na spelnienie i nie chodzi  to czy to kapitalizm czy nie kapitalizm tylko o to czy sie wie po co zyje.
Takze ogolnie ja ta cywilizacja nie jestem zafascynowany aczkolwiek widze swoje miejsce i spelnienie w niej, bo częsc tego ma sens.
« Ostatnia zmiana: 2016-02-21, 18:58:35 wysłana przez medżikowsky »

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2016-02-21, 17:35:14 »
W czasach początków rewolucji przemysłowej, kiedy to praca w fabrykach opierała się głównie na czynniku ludzkim przy wsparciu prostych maszyn mieliśmy do czynienia z totalną eksploatacją człowieka - zmiany po kilkanaście godzin, praca 6 dni w tygodniu, a z tego co pamiętam to były np. we Francji takie czasy że przypadał tylko jeden wolny dzień raz na dwa tygodnie! Ludzie masowo popełniali samobójstwa nie wytrzymując takiej wegetacji.

Kiedy rozwój technologii sprawił, że coraz większą część pracy przejmowały maszyny, ludzie się buntowali, bali się że skończą bez pracy. Niszczono maszyny, próbowano powstrzymać zmiany, ale one się i tak z czasem dokonały. I co? Efekt jest taki, że pracy jest wciąż sporo (a jest nawet dużo większa różnorodność), odpadło dużo skrajnie monotonnej roboty (naciskaj guzik co 5 sekund przez 12 godzin), a w jej miejsce weszły ciekawsze, bardziej rozbudowane zajęcia. Warunki życia przeciętnych ludzi znacznie wzrosły, standardem stało się 40 godzin pracy tygodniowo, co wcześniej byłoby szczytem marzeń.

A mamy też dużo więcej możliwości, by pracować znacznie mniej. Teraz można wziąć laptopa na Hawaje i delektując się słońcem, plażą i oceanem pracować zdalnie dla ludzi z drugiego krańca świata czy prowadząc w ten sposób swój e-biznes.

Obstawiam że dalszy rozwój technologii będzie nam wciąż ułatwiał życie i za 50-100 lat będzie ono jeszcze łatwiejsze, a my będziemy pracować jeszcze mniej niż teraz.

A, i jeszcze dodam, że ci ludzie pracujący ponad 100 lat temu w fabrykach zarabiali znacznie mniej za swoją morderczą pracę niż my teraz za wygodny etacik 40h. Nie widzę więc powodu dla którego za 100 lat nie mielibyśmy pracować mniej, zarabiając jeszcze więcej :)

A roboty nie zastąpią człowieka we wszystkim. Człowiek ma coś czego robot nie będzie miał nigdy - talenty, empatię, wrażliwość, uczuciowość, itd. Roboty będą nam zabierać proste i nudne prace (magazynier, ochroniarz, kasjer), a w zamian ludzkość będzie mogła sobie pozwalać na dalszy rozwój tych ciekawszych aspektów. Będzie więcej artystów, wszelkiej psychologii, nowych rodzajów odpoczynku i rekreacji (mniej pracy = więcej czasu - większe zapotrzebowanie na rozrywki) i wielu, wielu innych. Czy ktoś sobie wyobrażał że będzie ktoś zawodowo zajmował się retuszem zdjęć w Photoshopie w czasach, kiedy jeszcze nie stworzono aparatu fotograficznego?

Kiedy mówimy o rozwoju technologii nie możemy zapominać, że zabierając człowiekowi jedną możliwość, daje jednocześnie 10 nowych :)

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-02-21, 17:01:08 »
Komputery rzeczywiście jak dotąd nie spowodowały załamania na rynku pracy. ALe to jest spowodowane tym, że ich możliwości nie zostały wykorzystane we wszystkich segmentach rynku pracy na raz. A to jest możliwe po zbudowaniu w miarę funkcjonalnego robota podobnego do człowieka. On by sobie po prostu pobierał z sieci programy spawacz.exe, sprzątacz.exe i tym podobne i robił co potrzeba :-)

Clint

  • Wiadomości: 2 541
  • Płeć: Mężczyzna
    • Boski Spokój
  • Łukasz Kubiak - https://boski-spokoj.pl/
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2016-02-20, 17:55:12 »
Komputery super usprawniają życie i choć potrafię sobie wyobrazić sobie życie bez nich, to nie wiem po co świadomie mielibyśmy rezygnować z takiego udogodnienia. Przecież nawet rozwój duchowy jest znacznie ułatwiony dzięki Internetowi gwarantującemu szybki dostępowi do ogromnej ilości informacji. Nie trzeba się uganiać za mistrzami duchowymi, nie trzeba polować na trudno dostępne książki (mainstreamowe księgarnie często nie oferują zbyt wiele w tej kwestii). Mi osobiście bardzo, ale to bardzo na moich początkach pomogło forum i możliwość porozmawiania z różnymi ludźmi, którzy rozumieli już znacznie więcej ode mnie :)

Komputer to tylko narzędzie, która jedynie poszerza możliwości funkcjonowania, więc jakim cudem miałoby nas ograniczać? Jasne, znacząco zmienił nasz świat i funkcjonowanie w nim, ale ludzie z odpowiednimi intencjami wciąż mogą sobie w tym świecie żyć spokojnie, powoli i bez pośpiechu - czasami właśnie dzięki ułatwieniom związanym z komputerami :)

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-02-20, 17:50:44 »
Czy ktoś zna rejestrator dźwięku z opcją ciągłego odtwarzania ,który
można zainstalować w kompie ?

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2016-02-20, 17:28:09 »
Ja sadze, ze bez byloby lepiej, ale jest juz inna organizacja wokol tego, wiec jesli teraz by je odjac byloby trzeba budowac wszystko od nowa. Doceniam np dzisiaj , bylem pierwszy raz w pewnym ponad milionowym miescie, gdyby nie gps w telefonie i komputery ktore super pokierowaly wyborem komunikacji (internet) itd na pewno kosztowaloby mnie to duzo wiecej... czasu, pieniedzy na taxowki itd (ilez mniej ropy do atmosfery) mialem do obskoczenia kilka miejsc i poruszalem sie bezblednie, z niesamowita plynnoscia, nie tracac nawet minuty, jakbym byl u siebie :)

Mirek

  • Wiadomości: 299
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2016-02-20, 16:25:50 »
antoninapajak

Kiedyś w latach 80. ub. stulecia napisałem swój pierwszy program komputerowy. Nie jestem programistą, komputerem zainteresowałem się, żeby ułatwić sobie pracę. Program ten sprawił, że to co do tej pory musiały wykonywać 2 osoby przez 12 godzin, mogła wykonać 1 osoba przez 2 godziny. Pomyślałem sobie wówczas, że jak technika komputerowa będzie się tak dalej rozwijać to za 20 lat albo wcześniej nie będziemy mieli co robić. Życie zweryfikowało moje prognozy. Kiedy pojawiały się coraz to lepsze komputery i coraz lepsze oprogramowanie, to człowiek znalazł dla nich zastosowanie. Dzisiaj w pracy zawodowej musimy robić to co 30 lat temu było nie do pomyślenia. W drugiej połowie lat 90. przyszedłem do firmy w której komputeryzacja dopiero raczkowała. Tworzyłem programy, które przyspieszały mi wykonywanie pracy a odzyskany czas przeznaczałem na tworzenie następnych programów. Informacje dla centrali przekazywało się wówczas tradycyjną pocztą, a na przygotowanie danych miałem tydzień. Dzisiaj muszę zwracać baczną uwagę na komputer, bo zdarza się, że przychodzi e-mail z żądaniem żeby za 2 godziny podać jakąś informację, której zdobycie zajmuje właśnie te 2 godziny.
Podsumowując, wyobrażam sobie życie bez komputerów. Żyłoby się zdecydowanie spokojniej :)

antoninapajak

  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-02-20, 15:51:33 »
Zastanawiam się nad pewną kwestią, czy wyobrażacie sobie żeby teraz komputerów zabrakło? Czy potrafilibyście żyć bez nich?

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2016-02-18, 21:32:33 »
Powiesilbym czlowieka ktory jest odpowiedzialny za ta aktualizacje i rozstrzelał tych programistow
("kazalbym do nich strzelac")
;-)
« Ostatnia zmiana: 2016-02-18, 21:35:12 wysłana przez medżikowsky »

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2016-02-18, 15:07:57 »
ktoś wie jak wyłączyć podpowiedzi przy pisaniu w androidzie ? czy tylko mi się zainstalowała ta cudowna aktualizacja, bo widziałem na tweeterze, że nie tylko ja mam elementarne problemy z pisaniem :|

Darek

  • Wiadomości: 615
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ściemniać w tematach duchowych
  • Status: Obserwator
[#]   « 2016-02-14, 14:01:55 »
po paru godzinach spędzonych na forach, gimnastyce palcami, przejechałem jednym programem kompa, wgrałem 2 aktualizacje z Microsoftu i zostawiłem na noc wyszukiwanie. Rano wyszukało. Są 2 opcje,ujedna jak piszą, że to przez ściąganie win10 serwery są zawalone, druga skłaniają do zmiany
póki co po 145/217 aktualizacjach zainstalowanych zatrzymał się
« Ostatnia zmiana: 2016-02-14, 14:07:30 wysłana przez Darek »

Ladaco

  • Wiadomości: 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-02-13, 18:28:29 »

Ladaco

  • Wiadomości: 378
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2016-02-13, 18:21:55 »
Tzn. tak zeby bylo dokladnie, to jakos chyba w 2009 xp wszedl w ta faze, w ktorej teraz jest 7. A calkowicie przestal byc wspierany w 2014. 7 ma "extended support" do 2020, tylko te security updates, tak jak xp wczesniej.

medżikowsky

  • Gość
[#]   « 2016-02-13, 18:09:50 »
Xp to chyba jakos niedawno przestal byc doaktualizowywany. Po kilkunastu latach. A 7 wyszedl bodajze w 2009.