Autor Wątek: Strzygi  (Przeczytany 9416 razy)

saichom

• Status: Poszukujący
[#]   « 2018-09-06, 21:34:25 »
Sylwia,
Generalnie chodzi mi o osoby, które nigdy nie miały do czynienia ze strzygami. Tyle, co z opowieści, a wypowiadają się , jakby z nimi mieli do czynienia na co dzień...(o to mi chodzi), ale może się mylę... Sam jak się dowiedziałem jakiego pochodzenia jest córka, bardzo się załamałem. Podchodziłem do dziecka z wielką rezerwą(chyba do tej pory gdzieś w głębi tak mam). Tym bardziej, że dostałem wskazówkę, aby jak najszybciej usunąć się z życia dziecka. Miała wtedy 2 -3 latka. Dlatego czytając Twój wpis, odżyła we mnie jakaś nadzieja?... Staram się nie myśleć o jej pochodzeniu i traktować jak „zwykłego” człowieka (dziecko).
Córka ma obecnie 10 lat, jest normalną dziewczynką. Śmieje się, przeżywa, płacze jak wszyscy. Nie mieszkamy razem (już podczas badania nie mieszkała ze mną). Mamy świetny kontakt. Jak działa na mnie… chyba „normalnie”, tak jak większość rodziców odbiera dzieci. Czasami zdenerwuje i mnóstwo śmiechu. Mamy do siebie dużo zaufania. Jest dobrą osobą, pogodną, bardzo przeżywającą cierpienie innych. Wrażliwa. Uczę ją pozytywnego myślenia i chyba coraz lepiej jej wychodzi . Widzę duże postępy. Energetycznie, nie czuję żadnych spadków czy ataków w jej obecności.

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-09-04, 22:22:38 »
saichom
Dziękuję za propozycję podzielenia się wiedzą.
Temat strzyg jest mi znany od wielu lat. Na tym etapie za bardzo już mnie nie interesuje w takiej formie w jakiej był podawany. Szczególnie, gdy okazało się, że czyjaś córka była zbadana przez znawcę strzyg, autorytet dla rozwojowców, i na lata była zaklasyfikowana jako strzyga. Po latach okazało się,  że ta dziewczyna to jednak nie strzyga, bo ma kilkanaście ERD. Dziewczyna owszem była trudna, manipulacyjna, z problemami emocjonalnymi, jednak potrzebowała terapii, zrozumienia, wsparcia dojrzałych ludzi, a nie wyroku kim jest, a kim nie jest. Zgadnij jakie było do niej nastawienie ludzi, gdy dowiadywali się, że to strzyga? Jedna wielka projekcja całej grupy ludzi. Wyobraź sobie ich reakcje i zachowania wobec tej dziewczyny i te wszystkie projekcje latami. Czy ktoś wziął odpowiedzialność za takie krzywdzące projekcje na podstawie jakieś błędnej oceny?
Przez lata część ludzi widziała tę dziewczynkę oczami ich autorytetu. Niektórzy z nich oprzytomnieli po kilku zderzeniach ze ścianą po badaniach tej osoby, niektórzy nadal jemu ufają bezgranicznie i kręcą się w kółko w swoim rozwoju wokół "strzyg" itp. określeń. Obwiniają, oskarżają, krzywdzą bezmyślnie w imię rozwoju i swoich projekcji.
Niestety wyszło, że takie autorytarne wyroki kto kim jest, bywają bezwzględne, destrukcyjne w skutkach, a mogą być wielkim błędem w ocenie innych. Nie jedynym.
Dlatego wolę postawę wybaczania i miłującego współczucia u ludzi, którzy mają moc wpływania na otoczenie.

Bardziej interesuje mnie od wiedzy "o strzygach" jakie są twoje reakcje i zachowania na jej reakcje i zachowania. Czy sobie radzisz jako rodzic? Czy masz wsparcie w konstruktywnych rozwiązaniach? Jak się czujesz?
Ile twoje dziecko ma lat? Mam nadzieję, że traktujesz córkę ze współczuciem i miłością, jeśli ma jakieś poważne problemy ze sobą i dajesz jej tyle wsparcia ile potrzebuje.
Czasami takim wsparciem jest bezwarunkowa akceptacja, zrozumienie, ciepło, przyjazne sytuacje i zachowania, czasem terapia, a czasem postawienie granic. Różne są drogi.  W zależności od sytuacji i osób zaangażowanych w jakieś trudne relacje.
Interesują mnie też wartości, intencje, emocje, wzorce, przekonania oraz możliwość zmiany. Niekoniecznie rzekome pochodzenia jakiejś osoby. 

Nie zauważyłam tutaj "zbyt wiele...." takich osób jakie widzisz, więc nie wiem o co chodzi. Ludzie są różni, różnie wyrażają własne zdanie w dyskusji i jest to dla mnie OK.
Jeśli uważasz, że jest inaczej, niż ktoś pisze, to może warto przedstawić swój punkt widzenia jak ty coś widzisz? Wyznaję egalitaryzm w rozwoju w dzieleniu się wiedzą:)

saichom

[#]   « 2018-08-09, 20:16:59 »
Sylvia,
moja córka jest podobno strzygą... jeśli chcesz dowiedzieć się o relacje, zachowanie itp. to może na maila, zbyt wielu "mądrych" i znawców tutaj mamy.
« Ostatnia zmiana: 2018-08-09, 20:19:09 wysłana przez saichom »

Doktor-X

• Status: Obserwator
[#]   « 2018-07-01, 09:21:50 »
Sylvia
O to mi chodziło, że nie doświadczy tak dotkliwie tych skutków, nie będzie cierpieć tak jak normalny człowiek ze względu na to że ich naturą nie jest miłosć, nie tęsknią za nią.

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
[#]   « 2018-06-26, 21:48:57 »
Sylvia

Myślę tak samo. Nie ważne kto, jaką formę przybrał. Ważne, co myśli, robi i chce zrobić. Filozofia jest tylko otoczką. Taki temat, według mnie najlepiej powierzyć Bogu do oczyszczenia i zrozumienia jak to działa, a nie słuchać się jakichś guru.

Otoczką, a czasem "nazwy własne" (czy raczej cudze;)) chwilową ucieczką od sedna w sobie.

Doktor-X
Wychodzi mi, że skutki mogą być podobne. Natomiast istota, której naturą jest miłość ma jednak silniejszy kontrast w sobie prawdy=miłości i jej braku, więc może bardziej cierpieć wewnętrznie, gdy przestanie się znieczulać i skutki wrócą.

Mnie bardziej ciekawi czy ktokolwiek twierdzący, że inny jest strzygą (czy taki, siaki, owaki), porozmawiał kiedyś wprost z taką niby-strzygą, czy tylko umiał tak za plecami gadać o kimś. Jeśli siebie by uzdrowił w relacji z taką energią, to jak by postąpił. Ze współczuciem i pokojowo w reakcjach?

Doktor-X

[#]   « 2018-06-21, 16:21:38 »
Oczywiście. W tym wypadku chodziło mi o skutki karmiczne. Strzyga ze względu na swoją nature moim zdaniem nie doświadczy tak dotkliwie skutków swoich intencji i działań tak jak w przypadku ludzi - istot duchowych których naturą jest miłosć i którzy się od tej miłości odwracają idąc w drugi biegun. Ale temat już dla mnie nie aktualny.

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-06-21, 11:19:29 »
Sylvia

Myślę tak samo. Nie ważne kto, jaką formę przybrał. Ważne, co myśli, robi i chce zrobić. Filozofia jest tylko otoczką. Taki temat, według mnie najlepiej powierzyć Bogu do oczyszczenia i zrozumienia jak to działa, a nie słuchać się jakichś guru.

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
[#]   « 2018-06-21, 09:50:49 »
I tu sie zastanawiam czy każdy psychopata, socjopata to strzyga ?
Psychopaci i socjopaci nie muszą być strzygami. Tych, których spotkałam, czy widziałam skutki ich działań, przeważnie nimi nie byli.
Dlatego uważam, że ważniejsze są czyjeś intencje, wartości, zachowania i kreacje w świecie, niż te nazwy własne. To tak jakby popierać tylko ludzi z tej samej grupy,  bo mają "niebieskie zęby", zamiast patrzeć na wartości, którymi się kierują w życiu. Jest co uzdrawiać wtedy u siebie.

healingintelect

[#]   « 2018-04-15, 11:56:57 »
Możliwe.

Doktor-X

[#]   « 2018-04-15, 07:14:33 »
Mylisz UA inicjowane w strzygi ze strzygami i demonami. O ile upadle anioly mają dusze i są istotami boskimi to ci drudzy raczej nimi nie są.
Ja też spotkałem "strzygę?" Bądź psychopatke która była "normalna" i jaka wspolczująca i kochana. Do czasu az odkrylem jej prawdziwe oblicze.

healingintelect

[#]   « 2018-04-14, 22:58:36 »
Z mojego doświadczania mogę powiedzieć że :

Każda strzyga przejawia typowe cechy psychopatyczne

Spotkałem kilka normalnych strzyg

czy każdy psychopata, socjopata to strzyga ?

Spotykałem normalne strzygi

Skoro strzygi i demony to ludzkie wytwory które inkarnowały w ludzkich ciałach to czy je też dotyczy prawo karmy ?

Strzygi i demony mają duszę, więc są istotami boskimi. To, że jedna dusza chce doświadczać co innego niż druga i przybiera taką a nie inną formę energetyczną, to już niestety tak jest. Według mnie, karma działa na każdą istotę ludzką tak samo

Doktor-X

[#]   « 2018-04-14, 22:08:27 »
Nurtuje mnie jedna rzecz. Każda strzyga przejawia typowe cechy psychopatyczne. Psychopatą moża się urodzić bądź też można nabyć takie cechy pod wpływem traum i niesprzyjających warunków społecznych, wówczac nazywa się taką osobę socjopatą (według tego co mówi współczesna nauka)
I tu sie zastanawiam czy każdy psychopata, socjopata to strzyga ?
Skoro strzygi i demony to ludzkie wytwory które inkarnowały w ludzkich ciałach to czy je też dotyczy prawo karmy ?

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
[#]   « 2016-09-13, 20:32:10 »
tod
Nie trzeba wiedzieć czy ktoś się strzygą czy nie. Wystarczy patrzeć, najlepiej sercem, na osobowość, reakcje i działania oraz ich skutki. Czasami na to co ktoś mówi i jakie ma emocje, ale to jest mniej wiarygodny pomiar bez wyżej wymienionych.

furyah

[#]   « 2016-09-13, 19:46:37 »
tak mi dziś przyszło, że warto po prostu zaakceptować swoje pochodzenie i nie silić się na upodabnianie się do innej linii

tod

[#]   « 2016-09-13, 19:36:32 »
W jaki sposób można rozpoznać strzygę (psychopatę)?
Tylko po zachowaniu, czy może są jakieś badania na to?