Autor Wątek: Terapia wewnętrznego dziecka  (Przeczytany 65288 razy)

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2018-01-04, 09:40:26 »

Nie wiem co to były za ćwiczenia, ale czasami mocniejsze ćwiczenia wcale nie są takie mocne dla wszystkich, a ci co mają skorzystać dotrą do czegoś w sobie. Zawsze można dodać komentarz, że przy silniejszych reakcjach powinno się skorzystać ze wsparcia terapeuty. Może warto skonsultować to z Siłą Wyższą co warto zamieścić w swojej książce.

Tak sobie też pomyślałam. Że w sumie i tak każdy wchodzi z taką głębokością na którą jest gotowy.
Dzięki za konstruktywne uwagi :-)
Na razie dam sobie kilka dni luzu, niech się ułoży.

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-01-03, 09:37:26 »
Lilliole
Fajnie przeczytać o tym co zrobiłaś dla siebie i chcesz się tym podzielić z innymi co ci przychodzi jako uzdrawiające:)

Nie wiem co to były za ćwiczenia, ale czasami mocniejsze ćwiczenia wcale nie są takie mocne dla wszystkich, a ci co mają skorzystać dotrą do czegoś w sobie. Zawsze można dodać komentarz, że przy silniejszych reakcjach powinno się skorzystać ze wsparcia terapeuty. Może warto skonsultować to z Siłą Wyższą co warto zamieścić w swojej książce.

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
[#]   « 2018-01-03, 08:31:34 »

Na razie piszę poradnik/zeszyt ćwiczeń do uzdrawiania wewnętrznego dziecka w wersji dla kobiet. Może zrobię i dla mężczyzn. 
Czas pokaże.

Wczoraj zaufana mi osoba powiedziała, że to co napisałam jest zbyt mocne jak na samodzielna pracę. Wczoraj się wkurzyłam, ale dzisiaj tak sobie myślę, że może rzeczywiście.
Zrobię to bardziej lajtowo, a te ćwiczenia zostawię na sesje indywiduaalne. Albo jakoś pojedynczo będę to udostępniać.
Tyle, że muszę pisac od nowa i od nowa przemyśleć strukturę. Ech życie...

Lilliole

• Twórcy Życia
[#]   « 2018-01-02, 10:07:59 »
Końcówka roku była dla mnie trudna emocjonalnie. Intensywnie pracowałam z moim wewnętrznym dzieckiem, głównie poprzez ciało i emocje. Padło sporo mechanizmów obronnych co mnie bardzo cieszy :-) Wraz z pogłębieniem więzi z moją wewnętrzną dziewczynką pojawiło sie we mnie uczucie znacznie większej "przyjemności bycia".
Jednocześnie otrzymałam sporą pomoc z zewnątrz. Co również cieszy. :-) Właściwie to ją sobie zapewniłam

Sporo mi się tez poukładało i usystematyzowało w głowie jeżeli chodzi o prace z wewnętrznym dzieckiem. Tu nie ma dróg na skróty. Wszelkie drogi na skróty tylko blokują i opóźniają w rozwoju.

Jak wewnętrzne dziecko jest mocno skrzywdzone to większość "prawd duchowych" typu "otwórz serce", "daj żeby otrzymać" "wybacz a uzyskasz spokój" psu na budę się zdaje. Bo to działa tylko na tę część dorosłą. Natomiast dla wewnętrznego dziecka jest to coś co tylko powiększa traumę.
Najpierw trzeba rozpoznać w sobie obie części, żeby mieć świadomość z czym się w danej chwili pracuje.

Czuję, że chcę się iść mocno w tym kierunku w pracy ze sobą i innymi. To znaczy wewnętrzego dziecka.
Wcześniej trochę się tego bałam. Ciężkich tematów. Ale i tak przychodzili do mnie ludzie z silnymi traumami. 

Jakiś czas temu myślałam, żeby sie skupić na pracy głównie z kobietami. Bo łatwiej mi sie z nimi pracuje. Ale cos mi w głębi duszy mówi, że może jednak nie tylko kobiety.

Na razie piszę poradnik/zeszyt ćwiczeń do uzdrawiania wewnętrznego dziecka w wersji dla kobiet. Może zrobię i dla mężczyzn. 
Czas pokaże.

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2017-06-13, 16:17:26 »
Też nie wierzyłem

Wiking23

• c
  • Status: Obserwator
[#]   « 2017-06-13, 16:01:16 »
Wtedy zostaje wszechmogący Bóg

Wszechmogący Bóg dla mnie to bajki, w które już od dawna nie wierzę.

healingintelect

[#]   « 2017-06-13, 15:47:22 »
healingintelect,

pytając się a co jeśli całą wieczność, tak długo co wtedy ?

Wtedy zostaje wszechmogący Bóg
« Ostatnia zmiana: 2017-06-13, 15:52:28 wysłana przez healingintelect »

Wiking23

• c
[#]   « 2017-06-13, 12:44:25 »
Jestesmy świadkami przełomowego wydarzenia w dziejach!
Na naszych oczach powstaje teoria spiskowa o niedojrzałych terapeutach i dojrzałych klientach, wykorzystywanych cynicznie przez niedojrzałych terapeutów!

Nie jest to nic odkrywczego, w różnych zawodach są różni ludzie z różną karmą, lub też różnymi celami do realizacji. Jeśli biorąc uwagę wpływ toksycznych relacji rodzicielskich na dalsze, życie jakiej osoby w świecie, i biorące to jako materiał do uzdrawiania, pomijając tą "świętą" otoczkę, można z powodzenie stosować to jako uniwersalną rzecz, takie do terapeutów, guru, który być może nieświadomie, jednak niekompetentnie serwowali swoje usługi, w roli tymczasowego opiekuna. Znane są skutki działania guru-jogi, uzależnień itd. Warto było by czasem spojrzeć uniwersalnie, patrząc na działania, i rezultaty, i po tym oceniać, działania na polu uzdrawiania, niż wedle zasady "świętości" i "nieomylności" guru, bo "tak", "bo się należy", bo "coś tam".

Wiking23

• c
[#]   « 2017-06-13, 12:14:25 »
healingintelect,

Długo to najtrudniejsza lekcja akceptacji tak sądzę, którą łatwo wyłapać pytając się a co jeśli całą wieczność, tak długo co wtedy ?

A ile sekund ma wieczność ?

"Gdzieś na świecie stoi wy­soka góra, wyższa od wszys­tkich szczytów na Ziemi ra­zem wziętych. Raz na 1000 lat przy­latu­je ptaszek i ociera dziobek o wie­rzchołek góry. Kiedy zet­rze tak całą górę, wte­dy mi­nie pier­wsza se­kun­da wieczności. "

healingintelect

[#]   « 2017-06-09, 23:25:00 »
Wiking

To nie jest trudne, raczej denerwujące, że może trwać długo.

Wiking23

• c
[#]   « 2017-06-09, 23:17:41 »
healingintelect,

tak jest po uzdrowieniu pewnych relacji jak piszerz tak sądzę, natomiast przed lub w trakcie, to te rzeczy niestety czasem są skomplikowane i to bardzo, a czasem myślę że nawet bardziej niż się wydaje na początku. Czasem nie ma intencji, aby z kimś wchodzić w toksyczny kontakt, czasem są to całkowicie inne intencje, ale świat ma swoje ograniczenia i rządzi się swoimi zasadami, czasem z różnych powodów jest się w tej samej przestrzeni, z powodu całkowicie innych intencji, niż by się wydawało patrząc na rezultat.

healingintelect

[#]   « 2017-06-09, 21:33:51 »
Leszku

należy uwolnić się od chęci kontaktu z nimi."

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
[#]   « 2017-06-09, 20:32:16 »
Jestesmy świadkami przełomowego wydarzenia w dziejach!
Na naszych oczach powstaje teoria spiskowa o niedojrzałych terapeutach i dojrzałych klientach, wykorzystywanych cynicznie przez niedojrzałych terapeutów!

No to dorzucę swój kamyk do tego ogródka:
Kilka dni temu przyszedł do mnie sąsiad - młody, ale dojrzały, bo doskonale wiedział, czego chce! Zaproponował mi, żebym mu dał 20 zł, bo chce skoczyć na bungie, a to jedyna taka okazja w Tolkmicku (Dzień Dziecka). Kiedy zobaczył zdumienie w moich oczach szybko się poprawił: "No, może być 50 zł".
Zapytałem go, co z tego będę miał? A on całkiem poważnie zaproponował mi deal życia.
Powiedział, że jak dostanie ode mnie pieniądze, to nawet przyjdzie do mnie na terapię!
Nie był naćpany, nie był schlany. Po prostu, wiedział, czego chce i za jaką cenę. No, całkiem dojrzały facet :)
Przypomina mi ... kilku dojrzałych Forumowiczów :)

Leszek.Zadlo

• Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
[#]   « 2017-06-09, 20:24:02 »
healingintelect, Wiking23
"Żeby przestać cierpieć podczas kontaktu z takimi toksycznymi osobami należy uwolnić się od chęci kontaktu z nimi."
No to co Wy tu jeszcze robicie :)
Buahahaha!