Autor Wątek: Deep Adaptation, czyli duchowość w czasach katastrofy klimatycznej  (Przeczytany 299 razy)

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2019-06-24, 10:59:00 »
Widocznie potrzebny jest taki kryzys dla takiej zmiany dla ziemi. Każda zmiana ma w sobie etap kryzysu. Jak jest on duży, zależy od otwartości i oporu.
Oby nastąpiła ta zmiana:)

Lynd Seagull

• Global Moderator
  • mój Nick moim Dziełem
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2019-06-20, 21:59:16 »
Nie tak dawno w innym wątku dyskutowałem o tym jak to podejście duchowości zmieni się w wyniku zmian klimatu. Nie byłem jeszcze wtedy świadomy dwóch rzeczy:
1. Że takie nowe podejścia już są tworzone, bo
2. Ramy czasowe w których będą potrzebne są znacznie krótsze.

Generalnie podejście Deep Adaptation zakłada, że już nic nie możemy zrobić odnoścnie katastrofy klimatycznej (bo nie możemy) i jedynie możemy się dostosować do nowego świata, który będzie znacząco inny od tego hiperindywidualistycznego, hiperkonsupmcjonistycznego świata jaki znamy. To będzie też bardzo ważna nauka dla nas pokory, uwalniania i akceptacji granic, przemijania i śmierci.

Oczywiście pierwsze ludzkie skojarzenia to wizje apokaliptyczne, dantejskie sceny i ogólnie Mad Max na ulicach. Ale to tylko dlatego że "łatwiej nam wyobrazić sobie koniec świata niż koniec kapitalizmu". Będzie inaczej, i to tyle.

Ciekawie też czyta się dyskusje stricte polityczne (czy globalne ocieplenie istnieje), dyskusje dotyczące regulacji prawnych (do kiedy odchodzimy od węgla itp) i to, co realnie mówią naukowcy na choćby takim http://naukaoklimacie.pl. O jak różnych przedziałach czasowych mówią, i jak wszystko jest jawne o otwarte.

OK, piszę chaotycznie, więc teraz źródełka:
Uwaga, źródełka zawierają też prawdopodobne ramy czasowe załamania systemu społecznego, więc jeśli nadal ktoś chce wierzy w koniec paliw kopalnych w 2050, niech nie czyta dalej ;)
Fajne wprowadzenie do DA przez jej twórcę
Strona z linkami zawierająca m.in. link do artykułu, który to wszystko zapoczątkował.