Autor Wątek: EFT  (Przeczytany 40612 razy)

Witek D.

  • Wiadomości: 1 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Dotykduszy.com
  • Witold Dopierała, regresing, analizy psychometryczne i duchowe. Zapraszam na http://dotykduszy.com/
  • Status: Regreser
[#]   « 2013-01-03, 12:56:34 »
Wyobraź sobie siebie w tej sytuacji i poobserwuj swoje emocje, zobacz co wywołuje ten lęk i czy dzieje się tak naprawdę coś strasznego

Grażyna Anna

  • Gość
[#]   « 2013-01-03, 12:53:55 »
Mam silne lęki przed karą za bład w szczególności w relacjach ja-szef lub ja-urząd.
Bieżące opukiwanie pomaga na chwilę (dziś spokojnie przespałam noc), ale potem i tak te lęki wracają.

Czego mogę jeszcze poszukać, co ruszyć, żeby te lęki zeszły?

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-12-18, 21:05:17 »
dr02d2u
Gratuluję efektów:)
Miałeś wiarę, intuicję, byłeś konsekwencję i dajesz przykład, że wytrwałość w EFT popłaca.
Sama radość i wdzięczność do Boga, czytając o efektach, gdy tak daje nam odpowiednie narzędzia w rozwoju. Dał w swojej wspaniałości i różnorodności nie tylko ogień, koło, elektyczność, samochody, sztukę, wyobraźnię, telefony komórkowe i internet;)

dr02d2u

  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-12-18, 08:45:20 »
Po około 8 miesiącach stosowania EFT nastąpił przełom. Czuję jakby coś się we mnie "odkorkowało". Takim momentem przełomowym było "odpukanie" lęku przed porażką, o którym pisałem tutaj. Teraz każda sesja EFT jest udana. Każde opukiwanie ujawnia, to co też kryje się za problemem nad którym pracuję. I wyraźnie czuję jak pod wpływem opukiwania te nagatywne "bloki" tkwiącej we mnie "energii" "topnieją". Czasem po takiej sesji czuję jak jakaś czysta energia przepływa przeze mnie.

Dziękuję Małgosi i Sylwii, dzięki Waszym warsztatom nauczyłem się metody i poczułem, że to działa :-) Dzięki temu, pomimo moich późniejszych mizernych efektów w samodzielnej pracy wiedziałem, że ta metoda dużo może. Dziękuję więc też sobie za konsekwentność w samodzielnej pracy, choć i tak nie miałem wyjścia ;-)

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2012-12-11, 10:38:51 »
dr02d2u
Dotykać też można, z oddechem. To jest jedna z metod pracy w EFT, gdy nie można się pukać;)


Nie no bo ja zglupialam...mam 2 ksiazki o EFT i w obu pisalo, ze ta metoda dziala tylko-  tak jak przepis na ciasto...wedlug ustalonej kolejnosci itd.
Wiec masujesz czuly punkt- ustawienie, runda opukiwania,(krecic oczami, liczyc,spiewac,liczyc- ciagle opukujac punkt Delta) potem jeszcze raz runda opukiwania.
Inaczej - twierdzil autor metoda moze nie zadzialac efektywnie. On to wyprobowal i wiadomo, ze mozna powtarzac, zmieniac ustawienia- ale przebieg zawsze ten sam, ewent inne punkty opukujesz.


Inaczej też można robić np. czasem pominąć gammę, czyli harmonizację półkul mózgowych. Natomiast podstawowa procedura jest najbardziej uniwersalna dla różnych tematów. Tak samo jak czasem jest pomijane ustawienie, tylko nie zawsze efekt jest wtedy tak dobry i szybki, i często praca przebiega na większym lub całkowitym oporze.
Lepiej dodać ustawienie, zamiast 3x, to 5-10-20x, niż całkiem pominąć.
Zasada jest taka, że jak nie ma efektów, za pomocą opukiwania przy wprowadzonych swoich zmianach, dobrze jest wrócić do oryginalnej procedury.

Jolanta 16

  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-12-08, 18:13:14 »
okey Seba...teraz wiem wszystko....mozna sie stosowac, ale jak kazdemu pasuje ;)

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2012-12-08, 12:50:31 »
Może ten pan lubi schematy i uważa że trzymanie się schematu jest najlepszą ścieżką. Ja się gubię w schematach. Dla każdego co innego. Oczywiście dobrze jest opukiwać wszystkie punkty po kolei, bo przebiegają przez nie różne meridiany. Lubię też opukiwać punkty na palcach rąk, albo sam punkt karate. Dla mnie skuteczne, czy mniej skuteczne niż wg przepisu - nie wiem. Robiłem kiedyś ciąg kręcenie oczami - liczenie - śpiewanie - liczenie i uważam że to fajne niezależne ćwiczenie na półkule mózgowe i może poprawiać skuteczność opukiwania. Ale jak np. jestem w drodze na spotkanie kwalifikacyjne, stresuję się i potrzebuję to opukać to nawet się nad tym nie zastanawiam tylko przechodzę do konkretów :) Sama jedna runda, porządnie wypukana i mocny wdech po tym dużo daje.

Też nie jestem trenerem EFT :)))

Jolanta 16

  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-12-07, 18:40:07 »
Nie no bo ja zglupialam...mam 2 ksiazki o EFT i w obu pisalo, ze ta metoda dziala tylko-  tak jak przepis na ciasto...wedlug ustalonej kolejnosci itd.
Wiec masujesz czuly punkt- ustawienie, runda opukiwania,(krecic oczami, liczyc,spiewac,liczyc- ciagle opukujac punkt Delta) potem jeszcze raz runda opukiwania.
Inaczej - twierdzil autor metoda moze nie zadzialac efektywnie. On to wyprobowal i wiadomo, ze mozna powtarzac, zmieniac ustawienia- ale przebieg zawsze ten sam, ewent inne punkty opukujesz.

Wiesz trenerem nie jestem- trzymalam sie tego, co bylo w ksiazce....ale jak u Ciebie dziala....to ok ;)))
bylam ciekawa, bo Ty duzo pracujesz z ta Metoda.

Olga

  • Wiadomości: 2 175
  • Płeć: Kobieta
  • olga.sarzala@gmail.com
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2012-12-06, 15:00:30 »
Działa działa, lekki bodziec na potylicę. A na potylicy jest dużo rzeczy do uwolnienia z poprzednich wcieleń.

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2012-12-06, 14:48:12 »
Kręcenie oczami działa dobrze i lubię czasem przewrócić oczami przed sesją, a także przed pisaniem afirmacji. Śpiewanie... śpiewać lubię robiąc sobie kolację albo pod prysznicem. Pewnie też wpływa dobrze na pracę półkul. Sprawdź czy działa na Ciebie.

Jolanta 16

  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Kobieta
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-12-06, 12:45:23 »
Sebastian

czy Twoja sesja to opukiwanie bez krecenia oczami i spiewania....czyli sandwicz...jak to w ksiazce jest opisane?
Ja zawsze stosowalam ustawienie -opukiwanie-krecenia oczami+punkt Delta - potem znowu runda opukiwania.
Czy Twoj sposob praktykujesz ciagle taki sam- czy stosujesz inne warianty?
Nie ogladalam wczesniej Twoich filmikow...wiec nie jestem na biezaco.
Ale ciekawy jest Twoj sposob, szczegolnie jak fanie wszystko ujmujesz slownie- jak super dekret- miodzio ;)

dr02d2u

  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2012-12-06, 11:49:02 »
Wczoraj jadąc metrem zauważyłem kobietę, która przykładała sobie jedną ręką palce na twarzy w miejscach, które opukuje się w EFT. Były to punkty "brwi", "kącik oka", "pod okiem", "pod nosem". Nie zauważyłem aby przykładała palce "na brodzie". Palce przykładała na około 20-30 sekund. Nie naciskała, nie masowała. Czasem, po zmianie punktu trochę przesuwała palce po punkcie i okolicach, być może szukając właściwego położenia. Ponieważ nadal jestem początkujący w EFT, zacząłem się zastanawiać czy ta pani faktycznie stosowała EFT, czy może coś podobnego? Podejrzewam, że EFT, tylko okoliczności (metro pełne ludzi) spowodowały, że nie opukiwała tych punktów. Ciekawi mnie na ile takie przykładanie może być skuteczne. Nie mam na tyle wolnego czasu by eksperymentować. Może ktoś wie?

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2012-11-30, 18:27:50 »
Sesja na uwalnianie złośliwości
http://youtu.be/ruSwIXTxTk8

Sebastian

  • Gość
[#]   « 2012-11-04, 20:17:32 »
Niech działa ^^

Blackrose

  • Wiadomości: 1 330
  • Płeć: Kobieta
  • Access Bars, psychoterapia, masaże, uzdrawianie duchowe
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2012-11-04, 20:12:10 »
Sebastian,

mi się spodobał Twój ostatni filmik o braku zatrudnienia.