Autor Wątek: Afirmacje - konsultacje ;)  (Przeczytany 40636 razy)

monkas

• Status: Obserwator
[#]   « 2018-10-29, 09:42:47 »
Afirmacje pisane nie mają za zadanie budować przekonań tylko neutralizować blokady energetyczne (poprzez wyłonienie negatywnych myśli, emocji) i przez to budowanie ŚWIADOMOŚCI. Pisze się afirmacje po to by 'wywaliło' sprzeczne z tym przekonania i z nich znów robi się pozytywne i tak samo poddaje się temu procesowi. Idąc tym sposobem jeśli coś jest nieprawdziwe to odpada. 

Myśli są twórczymi siłami, są "formami" dla kształtującej mocy Świadmości, są ukształtowaną mocą/świadomością, tak więc nieważne czy afirmujesz pisząc czy tylko powtarzasz w myślach afirmacje ( afirmować-  aprobować ,  popierać ,  akceptować ,  potwierdzać ,  uznawać ,  przystawać ,  przychylać się ,  opowiadać się za czymś ,  wyrażać uznanie/zgodę ,  zgadzać się na coś ,  odnosić się do czegoś z uznaniem ,  udzielać aprobaty) to fakt budujesz Świadomość, jej stałą forme/ekspresję, w tym przypadku przekonanie - to proces manifestacji/materializacji. To że wywala to co niecharmonizuje z tym co aktualnie tworzysz/odblokowujesz to naturalne, trzeba przetworzyć swoją własną energię/świadomość  którą wsześniej uznałeś za prawdziwą/ukształtowałeś lub przyjąleś jako prawdę, a  która jest sprzeczna z tym co chcesz osiągnać teraz.

Ta afirmacja "Bóg istnieje" budzi świadomość tego. Tak można prowadzić "duchowe" wywody, że nie istniie, że materia to iluzja itd i tak na prawdę to nic nie istnieje. Jak nie masz świadomości Boga ani w niego nie wierzysz, nie czujesz, to spoko, nic mi do tego. U rozwojowców to bardziej świadomość (czucie) niż wiara.

U mnie to niczego nie budzi, budzić może u kogoś kto miał materialistyczny obraz życia "które powstało z niczego w przypadkowym akcie jakiegoś chorego wybuchu" - gdyż wskazuje na jakąś twórczą Siłę, Inteligencję jako Źródło życia zamiast wybuchu z niczego/chaosu ( sic !)

Wszechświat to Żywa Istota - Materia, Energia, Duch(Świadomość) stanowią prawdziwą Świętą Trójcę; Świętą w znaczeniu nienaruszalną a wieć niepodzielną, a wiec stanowiącą całość/jedność , ang. holly od wholeness.

Nie, nie mam świaodmości Boga, mam świadomość Wiecznej Natury Życia, i nie nie jestem "rozowjowcem" nie podążam ścieżką  określona przez kogoś na  jedną "modłę" ..

Jestem świadomą wolną istotą która jest świadoma swego związku z wieczną Naturą Życia, moją własną Pierwotną Naturą i odkrywam moje Życie/rozwijam się na mój własny unikalny osobisty sposób :)

macher

• Status: Poszukujący
[#]   « 2018-10-28, 01:37:53 »
Afirmacje pisane nie mają za zadanie budować przekonań tylko neutralizować blokady energetyczne (poprzez wyłonienie negatywnych myśli, emocji) i przez to budowanie ŚWIADOMOŚCI. Pisze się afirmacje po to by 'wywaliło' sprzeczne z tym przekonania i z nich znów robi się pozytywne i tak samo poddaje się temu procesowi. Idąc tym sposobem jeśli coś jest nieprawdziwe to odpada. 

Ta afirmacja "Bóg istnieje" budzi świadomość tego. Tak można prowadzić "duchowe" wywody, że nie istniie, że materia to iluzja itd i tak na prawdę to nic nie istnieje. Jak nie masz świadomości Boga ani w niego nie wierzysz, nie czujesz, to spoko, nic mi do tego. U rozwojowców to bardziej świadomość (czucie) niż wiara.

monkas

[#]   « 2018-10-27, 13:57:44 »

Ta prosta odpowiedź jednak jest ok: "miłość istnieje" , tak samo "Bóg istnieje" też działa

Czasem człowiek pod wpływem jakiejś sytuacji , czy szeregu sytuacji może dojść do takiego wniosku że nie istnieje...

Dla jednych istnieje dla innych nie istnieje..

Wiara w to że Bóg istnieje to religia.

Nic mi do czyjeś wiary, zauważam jednak ze ludzie wierzą w różne rzeczy jedni za wiarę (w Boga) umierają, inni w jego imię zabijają,
jeszcze inni "urzeczywistaniają" Boga w sobie - dopiero się nim stając, jeszcze inni uważają się za Boga kóremu inne istoty mają służyć, jeszcze inni wierzą że znają jego wolę a ty samym mają prawo aby mówić innym jak mają żyć.

A Natura obejmuje to wszystko i patrzy na to z Miłością.

Mówi się ze Miłość jest ślepa, a to nieprawada. To wiara jest ślepa, tam gdzie pojawia się wiedza.. wiara traci rację bytu.. Na samej wierze, można zbudowac "kościół" lub inna sektę,
dlatego przedmiot wierzeń trzeba zawsze zbadać do samego końca o ile komuś zależy na wiedzy/wolności/Prawdzie.

Wystarczy spojrzeć na Przyrodę  (nie trzeba w to wierzyć, to widać) aby zauważyć że Natura Życia przejawia się na nieskończenie wiele sposobów, jest wiec w Naturze Życia imanentna moc samokształtowania/samoekspresji.
Ta sama moc stoi za mocą afirmacji, ja w Boga nie wierzę ( to moje świadome użycie wiary w celu ochrony przed wszystkim co związane z tą koncepcją a tak naprawdę przed agresywnym systemem przekonań oraz istotami które manipulują/wykorzystują opierając się na tej wierze) wiem jednak ze każda istota jest Twórcą/Twórczynią własnego życia/przeznaczenia, a więc że moc zmiany/kształtowania/formowania jest nam imanentna/naturalna.

macher

[#]   « 2018-10-26, 21:47:10 »
Afirmacje to mega.. mega potężne narzędzie.

Łatwo o tym zapomnieć, podświadomość łatwo może nas przekonać, że nie.. że lepiej zróbmy coś innego.
Afirmacje ? A co to takiego ? Ile to razy już po tym gdy uświadomiłem sobie moc tego podejścia / narzędzia, żyłem jak by nie wiedząc o tym.

Szczególnie samoocena jest mega ważna. To właściwie jeden filar na którym opiera się całe Twoje życie.

macher

[#]   « 2018-10-26, 21:39:58 »
Czuję gdy afirmuje. Tylko nie za mocno...

Ta prosta odpowiedź jednak jest ok: "miłość istnieje" , tak samo "Bóg istnieje" też działa

Czasem człowiek pod wpływem jakiejś sytuacji , czy szeregu sytuacji może dojść do takiego wniosku że nie istnieje...

Dzięki za odzew :)

monkas

[#]   « 2018-10-25, 13:32:03 »
macher

Tak jak muszka91, intencja/wola pragnienie dostrojenia się do Miłości i prawa łapka na sercu i ...

"NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO (jak miłosc)"  to blokada przepływu Miłości, jeśli świadomie czujesz już Miłość, wiesz jak Ona się wyraża, w jaki sposób traktuje siebie osoba która kocha siebie, to rozumiesz że to nie prawda i wtedy  po prostu trzeba wejść w te blokadę z Miłością np

poprzez wole/intencję  i z pomocą Miłości :

- mogę to uzdrowić, mogę to uzdrowić z Miłościa, uzdrawiam to z pomocą Miłości, Miłość istnieje, wybieram Miłość ,Kocham siebie , Wybaczam sobie, Wybaczam innym itd

czasami wczesniej trzeba wejść mocniej w blokadę aby zobaczyć/poczuć jakie emocje/inne przekonania stanowią jej ładunek energetyczny czyli zaczynasz wchodzić w blokadę z zangażowaniem mówiąc że "nie ma czegoś takiego jak miłość, nie ma czegoś takiego jak miłość, pozwalając pojawiać sie kolejnym myślokształtom np  pierdolę miłość, pierdolę wasz wszystkich , nienawidzę , nienawidze itd. tym samym docierasz do  źródłowej emocji którą z koleji  poprzez wolę/intencję i z pomocą MIłości uzdrawiasz:

- mogę to uzdrowić, mogę to uzdrowić z Miłością, uzdrawiam to z pomocą Miłości, Wybieram Miłość,  Kocham siebie, Wybaczam sobie, Wybaczam innym  itd

jesli jednak blokada jest duża i nie możesz wejść w rezonans z Miłością i  na poziomie świadmym nie czujesz Miłosci, nie wiesza jak się ona wyraża trzeba najpierw rozpracować to intelektualnie :

-No ok w tej chwili nie ma czegoś takiego jak Miłość we mnie, ale gdyby miała się pojawić to jak by się przejawiła według mnie ? co byłoby aktem miłości do siebie ? czy byłby to może delikatny dotyk ? czy byłoby to np objęcie siebie z czułością/delikatnością ? a może w inny sposób ? I jak już to odkryjesz to potrzebna jest wola/decyzja: mogę to zrobić ! ( i trzeba to zrobić), mogę objąć siebie.. mogę dać sobie w ten sposób miłość, mogę robić to sobie, moge kochać siebie a więc Miłość istnieje.. itd..

muszka91

[#]   « 2018-10-25, 09:25:14 »
macher,

Ja bym kontemplowała miłość na sercu zamiast afirmacji. Jeśli poczujesz miłość na serduchu to jest odpowiedź na "nie ma czegoś takiego jak miłość" . Jak już ją poczujesz to później możesz sobie afirmować tą miłość do siebie. ;)
Najlepiej jednak nią siebie obdarzać czując ją do siebie. :)

Prawa łapka na sercu i na wydechu "miłość" :) pozdrawiam

macher

[#]   « 2018-10-24, 22:13:34 »
Afirmuje miłość do siebie, jak sformułować afirmacje-odpowiedz gdy z podswiadomosc 'mówi' że "NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO (jak miłosc)" ? Może są jakies sprawdzone ktore uderzają w tego typu nastawienie..

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-02-23, 10:12:31 »
Mi też:)))

Często bardziej działa, niż "akceptuję, jestem otwarty, pozwalam sobie, to w porządku". Nawiązuje bezpośrednio do umiejętności bycia w jakimś stanie lub  jakiejś umiejętności i talentów.

Umiem czuć miłość, radość, akceptację.
Umiem być w szczęśliwym związku. Umiem tworzyć szczęśliwe związki miłości i zrozumienia.
Umiem zarabiać potrzebne mi pieniądze.
Umiem znaleźć odpowiednią dla mnie pracę.
Umiem realizować moje marzenia.
Umiem rozmawiać z Bogiem. Umiem słuchać Boga.
Umiem tworzyć szczęśliwe spełnione życie.

Przywraca samodzielność i sprawczość w życiu i rozwoju.

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2018-02-21, 15:35:48 »
Coraz bardziej podoba mi się to słowo "umiem". :-)))

Lilliole

• Twórcy Życia
  • Agnieszka Redkowiak, ThetaHealing zaawansowany, Regresing, Terapia Wewnętrznego Dziecka www.tworcyzycia.pl
[#]   « 2018-02-21, 07:58:51 »
Dzięki Sylwia :-)
Nigdy nie używałam słowa "umiem" w afirmacjach. Jeśli już to raczej "potrafię". Zobaczę jak będzie z "umiem".

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
  • Sylwia Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
[#]   « 2018-02-20, 21:16:13 »
Ostatnio do wielu afirmacji dodaje mi się, nie tylko dla mnie: umiem, potrafię...

Umiem czuć sie bezpiecznie.
Umiem myśleć myślami Boga.
Umiem czuć uczuciami Boga.
Umiem wrócić do Boga.
Umiem żyć w zgodzie z Najwyższym Dobrem.
Umiem działać w zgodzie z Najwyższym Dobrem.

Szybko uwalnia od blokad na umiejętności, które są, a zostały zablokowane, w różnych niesprzyjających okolicznościach. Pogłębia zaufanie do siebie. Przywraca pewność w umiejętności.
« Ostatnia zmiana: 2018-02-20, 21:20:29 wysłana przez Sylvia »

healingintelect

• Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-02-07, 19:10:07 »
Bóg - moje Wyższe Ja pokazuje mi czym jest i na czym polega prawdziwe dobro.

Nie ma nic lepszego niż ta afirmacjo-modlitwa.

Przerabiałem działanie z poziomu dobra i wydaje mi się, że już wszystko w tym temacie zrozumiałem. Też chciałem działać, jak dobry człowiek i zaczęło mnie spotykać mnóstwo naciągaczy. Marnowałem też mnóstwo energii. Ostatecznie zrozumiałem, że bycie "dobrym człowiekiem" polega na 2 rzeczach:

1. Pomagam, gdy ktoś nie wiem co rozbić.
2. Pomagam, gdy ktoś chce się zmienić.

Najczęściej moja pomoc kończy się na: tłumaczeniu i wsparciu. Do tej pory spotkałem może 4 osoby,które prosiłby o jedzenie. Zagdzam się też, by jakaś część podatków szła na osoby kalekie, bezdomne, cięzko chore. Muszą oczywiście spełnić te 2 warunki.

Artman

• Rozwój duchowy pożyteczny i zdrowy:)
  • Krzysztof Chrząstek, konsultacje,analizy psychometryczne i czakr,porady,medytacje, warsztaty,artykuły, książki:) http://www.powiewwiatru.pl :) zapraszam
[#]   « 2018-02-07, 16:50:42 »
Można tak: Ja (imię…) otwieram się już tu i teraz na dobro. Otwieram się na rozumienie i odczuwanie dobra. Bóg - moje Wyższe Ja pokazuje mi czym jest i na czym polega prawdziwe dobro. Z każdym dniem coraz bardziej czuję, wiem i rozumiem, czym jest dobro i ile pozytywnego, korzystnego przynosi ono mnie i ile wnosi do mojego (i każdej innej istoty) życia. Otwieram się na przyjęcie tego do swojego życia. Cieszę się wszystkimi pozytywnymi efektami działania dobra we mnie i w moim życiu. Dzięki temu jest we  mnie coraz więcej dobra. Dzięki temu mam coraz więcej dobra w moim życiu i wokół mnie. Moje życie jest dobre. Moje działanie jest dobre. Moje samopoczucie jest dobre. Moja praca jest dobra. Mój rozwój duchowy jest dobry. Mój kontakt z własną intuicją i Wyższa Jaźnią jest dobry. Jestem dobrym człowiekiem. Dobro przejawia się poprzez mnie w każdej chwili coraz bardziej. Akceptuję to coraz bardziej z każdym dniem i dziękuję za to. Dobro jest dobre :) i korzystne dla mnie oraz dla wszystkich innych istot wokół mnie.

Sylvia

• www.sylwiawolf.com
[#]   « 2018-02-06, 15:01:55 »
Dobro warto najpierw przemedytować, żeby było bez wyobrażeń.

Dobro jest z natury rzeczy przejawem miłości.

Energię dobra można rozbudzić przez afirmacje:
jestem dobrem
działam z intencją dobra
Bóg jest dobrem
Odnosze się do siebie i ludzi z miłością, szacunkiem i dobrem.