Autor Wątek: Rebirthing - świadome oddychanie  (Przeczytany 23238 razy)

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2020-08-27, 11:39:15 »
Od 7 września zapraszamy na zajęcia ze świadomym oddechem - Rebirthing
W każdy poniedziałek o 19.00 w Warszawie

AKADEMIA ŚWIADOMEGO ODDECHU

Można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach w dowolnym terminie


Oddech to Życie.
Akademia Świadomego Oddechu - Rebirthing to spotkanie z drugim człowiekiem, w przestrzeni prawdy, akceptacji, szacunku, uważności. Stwarza przyjazną przestrzeń do zaistnienia zmiany.

Coraz więcej badań wskazuje na to, że oddech nie jest tylko prostą czynnością dostarczania tlenu do organizmu. To znacznie głębszy proces, który służy nie tylko funkcji biologicznej podtrzymania życia, ale także działa na nasz układ nerwowy, mózg i ogólny stan równowagi. A co może się stać jeśli dodać do wykonywanego oddechu jeszcze świadomość tego procesu i uważność na subtelne sygnały jakie wtedy pojawiają się w naszym ciele i w naszych emocjach?

Co się dzieje, gdy pojawia się więcej ludzi (grupa) łączących się w oddechu? Z jak wielką energią do zmiany mamy do czynienia?

Praktykowanie świadomego oddechu (rebirthingu) wpływa korzystnie na wszystkie płaszczyzny naszego życia. Harmonizuje stan zdrowotny, zmniejsza stres, ułatwia uwalnianie niepotrzebnych już - a przechowywanych jeszcze w ciele - emocji, pogłębia naszą uważność i ułatwia dokonywanie korzystnych dla nas decyzji i wyborów w oparciu o nową perspektywę widzenia samego siebie.
Wiele osób odkrywa rebirthing jako korzystną dla siebie praktykę. Z powodzeniem stosują ją w różnych momentach swojego życia, często też w trudnych, bolesnych, a nawet gdy tracą nadzieję na polepszenie swojej sytuacji. Przyczyny sięgania do tej metody są bardzo różne, począwszy od zwykłej ciekawości, poprzez chęć uzyskania wsparcia i pomocy, aż po chęć osiągnięcia trwałego dobrostanu.

Największe efekty można uzyskać, gdy praktyka oddechowa stosowana jest systematycznie i długoterminowo. Powtarzane sesje oddechowe skutkują poczuciem postępu, zwiększonej pewności siebie, szczęścia i przywróconego poczucia sprawczości w swoim życiu, jak też szerszego widzenia i rozumienia siebie i innych.

Niektóre osoby stosują połączone oddychanie w celu uzyskania relaksu, luzu, wyciszenia emocji oraz osiągnięcia stanu błogości. Inni potrzebują głębszych zmian, ponieważ chcą istotnie poprawić jakość swojego życia. Jeszcze inni po prostu nadal poszukują czegoś dla siebie i świadomy oddech często podsuwa im najlepszy kierunek zmian.

Praktykując rebirthing można:
• uwolnić napięcia w ciele i pozbywać się stresu,
• nauczyć się zdrowo i swobodnie oddychać,
• odbudować zdrowie, siły witalne i energię do życia i działania,
• stosować połączony oddech do integracji trudnych sytuacji życiowych,
• zmieniać swoje dotychczasowe życie w bardziej radosne, szczęśliwe i satysfakcjonujące,
• uporządkować, zrozumieć i zaakceptować swoją przeszłość,
• otworzyć w sobie przestrzeń na zmiany,
• budować zdrowe relacje ze sobą, ludźmi i światem zewnętrznym,
• kształtować w sobie postawę odpowiedzialności za efekty swoich myśli, emocji i działań,
• pozbywać się ograniczających, irracjonalnych lęków,
• pogłębiać świadomość siebie: swoich myśli, uczuć i ciała,
• budować poczucie bezpieczeństwa, stabilności i odpowiedzialności w życiu,
• wybierać i utrwalać pozytywne przekonania, które służą indywidualnemu rozwojowi,
• mieć kontakt z samym sobą i świadomość swoich potrzeb, marzeń i planów oraz kształtować umiejętność ich realizacji,
• poznać ludzi w podobny sposób dążących do zmian i posłuchać ich historii,
• pogłębiać poczucie indywidualnego sensu życia

Rebirthing jest metodą dającą dużą wolność i swobodę w rozwoju oraz budującą intuicję w indywidualnym poruszaniu się drogą zmian i kształtowania samego siebie.

Akademia Świadomego Oddechu - Rebirthing

Miejsce: ul. Grażyny 15 Warszawa (stacje metra Racławicka/Pole Mokotowskie) Naturalne Centrum Terapii, SALA Biała, parter
Kontakt: 601360525, 513194094

Prowadzący:

Paweł Trzciński http://www.rebirthing.pl/ind…/rebirtherzy/46-pawel-trzcinski
Sylwia Wolf www.sylwiawolf.com

Zapisy: https://oddech.nakiedy.pl

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2020-06-30, 17:50:32 »
Już od 7 września w Warszawie co poniedziałek o 18.30 sesje oddechowe pod patronatem Akademii Świadomego Oddechu - Rebirthing
http://rebirthing.pl

Szczegóły wkrótce:))
« Ostatnia zmiana: 2020-06-30, 18:00:14 wysłana przez Sylvia »

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-03-26, 18:56:13 »
Doctor-X
Udanych ćwiczeń:)

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-03-14, 16:00:32 »
Akurat sie zapisałem niedawno, na miesiąc :) Fajnie czasem ttoche poćwiczyć

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-14, 15:39:54 »
Dobry wybór. Lepiej zostawić, niż ma Ci się ciało uszkodzić. Możesz też pójść na jogę, dla początkujących. Tylko z jagą, też trzeba ostrożnie i najlepiej pod okiem dobrego trenera. Mam znajomą, która ćwiczyła sama i już po pierwszych kilkunastu minutach złapała kotuzje, jakiegoś ścięgna, czy stawów.

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-03-14, 08:03:19 »
Ostatnie sesje rebirthingowe z osoba doswiadczoną mialem trzy lata temu, ostatnio sam sprobowałem sobie zrobić sesje, i czulem sie podobnie. Chyba w takim razie zostawie tą metode w spokoju, nie podoba mi sie to jak sie czuje a na sile nie chce probować tego przeoddychać.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-03-13, 21:42:13 »
Doktor-X
Może wyciągasz na wierzch pamięć czegoś silnego co jest w ciele i samemu wtedy trudno to przejść. Może być coś jeszcze innego i trzeba zmienić metodę pracy. Jeśli są takie reakcje, to lepiej samemu nie stosować takiej techniki, tylko z kimś doświadczonym.
Czy miałeś jakieś sesje z doświadczoną osobą, która by mogła to zaobserwować i wesprzeć ciebie? Zastanawia mnie, dlaczego kontynuujesz tę metodę jeśli zawsze czujesz się w taki sposób? Bezpieczeństwo w pracy z energiami i własnym umysłem to podstawa.

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-13, 20:46:46 »
Ja miałem podobnie z afirmacjami. Wielce prawie oświecony guru mówił mi, że widocznie jakaś blokada podczas afirmacji i zalecał dalsze afirmowanie pomimo sprzeciwów ciała. Skończyło się na trwałym uszkodzeniu wzroku.

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-13, 18:46:19 »
Doktor

To bardzo źle, jak ciało tak reaguje. Może coś robisz niezgodnie z techniką?. Oglądałeś jakieś filmy instruktażowe, przeczytałeś książkę? Lepiej jak zapytasz się na forum o tej tematyce, niż będziesz dalej karmił niski zbiesiony astral, swoim cierpieniem.

Mi to wygląda na jakiś błąd w sztuce. Podpięcie pod astral też możliwe. Samo oddychanie nie powinno sprawiać bólu i cierpienia, chyba, że uwierzyłeś w jakieś brednie i ciągniesz wysiłek na przekór swojemu ciału, kiedy ono mówi stop.
« Ostatnia zmiana: 2018-03-13, 18:51:12 wysłana przez healingintelect »

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-03-13, 17:41:35 »
Sam niewiem jak sie czuje, taka dziwna energia, dziwny nastrój, coś jakbym sie przeniósł gdzieś w czasie będąc w tym samym miejscu, ten stan nie ma raczej pozytywnego akcentu, raczej taki smutny, pusty, samotny. Jest tak za każdym razem gdy oddychałem rebirthingowo. A po sesji cała twarz mi sie trzesla jak galareta, powieki skakały aż sie nagrałem na telefonie.

Sylvia

  • Wiadomości: 2 128
  • Płeć: Kobieta
    • www.sylwiawolf.com
  • Sylwia A. Tender Wolf - terapeuta, trener EFT, Instruktor Theta Healing, Regreser, Matryca Energetyczna, Bars, więcej www.sylwiawolf.com Artykuły: http://www.ezosfera.pl/sylwiawolf/artykuly
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-03-12, 10:36:00 »
Doktor-X
Inaczej się czujesz czyli jak?
Wszystko się da, tylko mogą być różne przyczyny innego samopoczucia. Po takiej sesji wręcz naturalne jest, że zmienia się samopoczucie i świadomość.
Jeśli przy oddechu, który ma dać oczyszczenie, wzrost energii i poszerzenie świadomości, miało by nastąpić lub aktywować się jakieś podłączenie, to jest to przydatna sytuacja, żeby zmienić własny wzorzec i intencje z tym związane. Inaczej mogło by nie wyjść na wierz z podświadomości.
Kluczowe jest uświadomienie na czym polega to inaczej.


healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-10, 21:43:31 »
Doktor

Pewnie się da. Najwięcej zależy od tego, czy masz obciążenia karmiczne z tą techniką i osobami, które Cię tego nauczyły.

Doktor-X

  • Wiadomości: 2 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2018-03-10, 16:38:17 »
Można podłączać się pod astral poprzez oddychanie rebirthingowe ? Zrobiłem sobie właśnie godzinne oddychanie i czuje sie tak jakoś inaczej. Pamiętam że za każdym razem tak się czułem po rebirthingu.

Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-01-09, 06:43:20 »
Na Uniwersytecie Medycznym (jak to śmiesznie brzmi) we Wrocławiu jest przedmiot: "Psychologia dla lekarzy". Już na 1 zajęciach przyszli medycy i dietetycy dowiadują się, że "nerwica to poważna choroba psychiczna i nie ma co próbować żadnych psychoterapii, tylko trzeba odpowiedzialnie stosować psychotropy".
Nie wiem, czy na innych uczelniach medycznych wmawia się studentom to samo?
A więc, ...  to jednak od gustu lekarza zależy, co jest, a co nie jest zaburzeniem zdrowia psychicznego (dziś już nie używa się w medycynie określenia "choroba psychiczna", żeby chronić chorych przed "wykluczeniem").

Owszem, jest nieskonczona ilość metod pracy nad sobą. O wielu z nich nie mamy w ogóle pojęcia. Jednak informacje dochodzą do nas, kiedy stajemy otwarci, by się uzdrowić. A intuicja prowadzi nas w kierunku uszczegółowienia metody skutecznej dla nas.

Mariomar

  • Gość
[#]   « 2017-01-08, 15:20:11 »
Leszku

To my z Inga pierwszy raz zwróciliśmy uwagę na ten problem.

Ty bowiem cały czas twierdziles  (i wiele osób na forum roeniez) że afirmacje i medytacje są dla wszystkich, oprócz chorych psychicznie.

Ja jestem zdrowy psychicznie  - potwierdzone przez kilku lekarzy - a afirmacje mnie otepiaja, a medytacje powodują, ze odlatuje w świat duchowy i podwajają lęki w codziennym życiu.

Cieszę się, ze teraz przyznajesz nam rację. Mi się samemu marzy uzdrowienie i uwolnienie od lęków,  wbrew temu, co niektórzy napisali tu o mnie, jest to wręcz mój plan karmiczny na to wcielenie. I niestety, nie radzę sobie, ale też wiem,.co mi przy takich lękach nie sluzy.

I pragnę podkreślić - ja nie mówię ze afirmacje i.medytacje nie działają. Ja mówię, ze nie działają na mnie. Inga sama też o tym pisała. To jest właśnie to BHP w RD: nie wszystko wszystkim służy na tym świecie na danym poziomie rozwoju psychicznego.

I tez trzeba sie pogodzić.z tym, ze tyle ilu jest ludzi, tyle jest slusznych dróg rozwoju. I skoro Wszechświat daje nieograniczone możliwości, jest więc nieskonczona ilość metod pracy nad sobą. I nawet taki Mariomar jest.w stan ie wymyślić.metodę  rozwoju (chociaż wiem, ze metody nie zmienia mnie - to ja sam muszę.się zmierzyć że swoimi lękami, i mi w tym pomaga psychoterapia, gdzie NIE DA się uciec od siebie, tak to jest bolesne).