Autor Wątek: Naród i tożsamość narodowa- mityczne, historyczne i duchowe korzenie  (Przeczytany 24375 razy)

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-16, 21:43:11 »
matek 

Dokładnie , fizycznie  wyrwać .

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 21:13:04 »
Leszek
 : )

matek

  • Gość
[#]   « 2015-03-16, 20:52:51 »
WG,

naprawde za komuny czepiali sie Twojej brody, czy piszesz metaforycznie?:)

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-16, 20:23:59 »
Leszek.Zadlo

Gdy  po  raz  pierwszy  zobaczyłem  tego  osobnika , to już  wtedy  wiedziałem  kto  zacz

i  jak  kocha Polaków , niczym  jkm  nazywający  się , chyba  dla  niepoznaki ,  polskim

patriotą.

Na  jkm - ie   też  bardzo  szybko  się  poznałem , gdy  tylko  zaczął  wydawać  ,,  Najwyższy Czas ".

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 20:14:01 »
Cytuj
Część  polskiej świadomości narodowej z konieczności formułuje się w opozycji do agresywnego, antypolskiego żydostwa.
no tak się to dzieje zwykle na styku różnych rodów, plemion i narodów, bo oparte jest to wszystko o pierwotne często odzwierzęce instynkty, gdzie np. potrzeba poczucia plemiennej wielkości przekłada się na dążenie do  dominacji nad innymi

przewaga żydowskich mitów nad słowiańskimi polega m. in. na tym, że mają je spisane, mocno ugruntowane, ujednolicone  i szeroko rozpropagowane, szerzone są też na skalę światową w ramach religii chrześcijańskich jako część prawd objawionych, co wywołuje zrozumiały opór bo wypiera lokalny trybalizm z jego ograniczeniami nie na zasadzie wprowadzania uniwersalnych wartości duchowych-ponadnarodowych i zakorzenienia sie w nich, ale na zasadzie wypierania ich przez toksyczne wpływy i domieszki różnych trybalistycznych  idei obcego "narodu wybranego" i mitów obcej kultury z zawartymi w niej również toksycznymi przesłaniami np. wyższości danego narodu nad innymi narodami, uzasadnieniami do zabijania w imię plemiennej ekspansji podniesionej do rangi boskiej misji i innego tego podobnego syfu ideologicznego

więc  jednak natura tych czy innych narodowych idei jest taka sama u wszystkich nacji , plemion, rodów, jest związana z realizacją ograniczonych interesów danej grupy u swej podstawy czysto biologicznych, , próby odtwarzania mitów słowiańskich mają takie same elementy jak te żydowskie czy każde inne ( no chyba że jakaś społeczność żyła w zupełnej izolacji od innych co rzadkie) więc im większe zamknięcie i "zbicie w kupę" , im większe zaślepienie i zafiksowanie na pewnych przejętych od przodków ideach oraz tradycjach,  tym większa tego siła i ekspansywność, oraz toksyczność wobec innych rodów i narodów, żyjących na tym samym poziomie świadomości albo wciąż zakorzenionych w tym w jakiejś mierze choćby z racji doceniania biologicznych wartości

tolerancja i otwartość np. na wyższe uniwersalne idee, bez pełnego zakorzenienia się w nich, o co trudno w zróżnicowanych świadomościowo narodach, sprawia, że pod hasłami wolności tworzy się pole do zasiewu obcych prymitywnych wpływów wraz z ich biologicznymi wartościami "duchowymi" i kulturowymi - im większa fiksacja tych grup na plemiennych czy religijnych mitach tym większa toksyczność dla społeczeństw, które starają się wyjść ponad świadomość plemienną, bo siłą rzeczy i reakcji często ściąga ich to  do tego raczej niskiego odzwierzęcego poziomu świadomości

więc destrukcyjną siłę obcych plemiennych  wpływów można próbować neutralizować przez walkę na tym samym poziomie albo wyjście ponad to na poziom uniwersalnych wartości duchowych , ta pierwsza metoda jest powszechna ale często  trochę jakby uwsteczniaz duchowego punktu widzenia , ta druga byłaby wyjściem ponad uwarunkowania odzwierzęce, więc raczej daleka droga do tego
« Ostatnia zmiana: 2015-03-16, 20:46:27 wysłana przez Leszek.Zadlo »

Mariusz

  • Wiadomości: 4 015
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2015-03-16, 20:01:53 »
http://hartman.blog.polityka.pl/2015/03/02/zydowski-cham/
Hartman
"Jestem stuprocentowym Polakiem i mam pełne prawo krytykować wszystko, co mi się w moim kraju i w moim narodzie nie podoba." :-)


Leszek.Zadlo

  • Wiadomości: 10 566
  • Płeć: Mężczyzna
    • Cuda Ducha
  • Leszek Żądło - regresing, huna, radiestezja, rozwój duchowy, uzdrawianie duchowe
  • Status: Ekspert
[#]   « 2015-03-16, 19:17:59 »
Cęść  polskiej świadomości narodowej z konieczności formułuje się w opozycji do agresywnego, antypolskiego żydostwa.
ŻYD HARTMAN DO POLAKÓW: „Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci”
https://forumemjot.wordpress.com/2015/03/01/zyd-hartman-do-polakow-miliony-was-chamy-miliony-i-co-my-mamy-z-wami-zrobic-ale-przyjdzie-na-was-czas-a-jak-nie-na-was-to-na-wasze-dzieci/

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-16, 18:11:34 »
Zalezy :). Jesli mialaby ,,to cos" to pewnie tak ale chyba normalnym jest, ze chetniej patrzymy na kogos ladnie ubranego niz na kogos ubranego bylejak :). A kobiety mi sie rozne podobaja, roznie ubrane :) :). Choc nie ukrywam, ze mi najbardziej podoba sie taki folkowo-hipisowsko-starodawny ubior typu zwiewne szaty plus ozdoby. Czyli w sumie troche po slowiansku jakby nie patrzec :).

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-16, 18:10:42 »
Piotr

Cytuj
WG,

na Ciebie zawsze można liczyć


:)



Esbecja  chciała  mi ją  wyrwać , ale  jako  cieńkie  bolki , nie  dali  rady.



brodato

Wniebowziecie Grubego

  • Wiadomości: 2 288
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Poszukujący
[#]   « 2015-03-16, 18:08:24 »
pkrl5758

Cytuj
pkrl5758

[#]   « Marzec 16, 2015, 15:43:36 »
Cytuj
No bo ja mowie o czysto jakby fizycznej prezentacji (estetyce) a Ty wszedles od razu w temat relacji. Tez nie uwazam, ze ubior ma manipulowac ale czy nie przyjemniej patrzec na kogos ubranego ladnie niz na kogos, kto nosi sie byle jak? Np. mi osobiscie o wiele bardziej podoba sie dziewczyna ubrana dajmy na to w plaszcz i kapelusz niz ubrana w ortalionowa kurtke i adidasy z ruskiego targu :). Rozumiesz teraz? :)


Sam nieopatrznie  się  ,, wygadałeś " o  tym , że podoba  się  Tobie  nie dziewczyna tylko  ,,  dziewczyna ubrana dajmy na to w plaszcz i kapelusz .

Czyli  podobanie zależy  u  Ciebie  od  tego jak  ktoś jest  ubrany.

A  gdyby  ta dziewczyna , która  według Ciebie  jest  ładnie  ubrana ,

była  ubrana w ortalionowa kurtke i adidasy z ruskiego targu , to  czy  też  podobałaby

się  Tobie ?

podobająco



Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 18:06:37 »
tworzenie Słowiańskich mitów od podstaw, w oparciu o poczucie misji zbawczej całej Sławii , oraz "wolę tworzycielską" składającą się z mniej lub bardziej wysublimowanych instynktów w tym walki o przetrwanie, popędów seksualnych i pragnienia wielkości/dominacji/mocy/władzy, pisane za okupacji:
"Mit słowiański"
http://toporzel.pl/teksty/mitslf.html

autor zdaje sobie sprawę że polega to najpierw na wewnętrznym przyswojeniu i zwykle jest to proces długotrwały wielopokoleniowy, ale twierdzi że potrafi go przyspieszyć:
"Mit zadrużny, jako ruch zdążający ku wizji heroicznej wspólnoty tworzącej Sławii, rozpoczyna się od głębi duszy, tęskniącej za Wielkością. Linia startu znajduje się w świecie wewnętrznym, duchowym. Narastanie mitu zadrużnego wiąże się przeto z ogarnięciem najpierw sfery wewnętrznej, a więc tego wszystkiego, co stanowi zakres kultury duchowej, a dopiero potem rozmach może się przesunąć na płaszczyznę zewnętrzną tj. społeczno-organizacyjną i materialną. Oczywiście, mówić możemy o względnym tylko ogarnięciu sfery wewnętrznej, gdyż pełne jej opanowanie możliwe jest dopiero po zawładnięciu organizacją polityczno-państwową, za pomocą której oczyści się rzeczywistość od toksyn i pęt bezdziejów sławskich.
(...)
Wypełnianie obszaru wewnętrznego jest więc właściwie budowaniem fundamentów każdej twórczej rewolucji. Obowiązują tu ogólnie te same prawa i zasady. Różnica, o której nadmieniłem wyżej, polega na tym, iż wypełnienie obszaru wewnętrznego w micie indywidualistycznym, komuniźmie, hitleryźmie, faszyźmie odbywało się żywiołowo, na ślepo. Ideę jakiegoś twórcy w dziedzinie kultury duchowej, filozofa, pedagoga, moralisty podejmował, rozwijał i propagował ktoś przypadkowy. Nie było świadomej woli forsowania pewnej idei, rozwijania jej intensywnie i ekstensywnie. Spontaniczność i żywiołowość sprawiła, iż wypełnianie obszaru wewnętrznego odbywało się bardzo powoli, od przypadku do przypadku. Na całość tego procesu trzeba było nieraz setek lat. My zaś chcemy cały ten proces opanować i przepoić świadomą wolą, nadając rozwojowi najintensywniejsze, w sposób planowy kierowane tempo. "

: )


Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 16:58:40 »
Roman  Dmowski :    SIŁA  NARODU  LEŻY  W  JEGO  ZORGANIZOWANIU .

siła narodu leży w sile idei je podtrzymujących i odróżniających go od innych narodów, w tym mitów , które  im bardziej żywe (najlepiej by było gdyby były pozytywne, ale z tym różnie bywa) w ludzkich umysłach , tym bardziej łączą i oddziaływują na jego członków

więc siła narodowego czy rasowego-np. słowiańskiego mitu, leży w stopniu jego "bezdyskusyjności"   w obrębie danej narodowej/rasowej grupy
"bezdyskusyjność" i "oczywistość"   zależy od stopnia zakorzenienia w ludzkich umysłach danych wierzeń , siła tego wzrasta gdy pochodzi z  przeszłości i umocniona jest sztafetą ich przekazywania, zwłaszcza u ludzi którzy opierają się na tym co jest "uświęcone tradycją" i w tym szukają podstaw swojej tożsamości  -  od rodziców i przodków zwłaszcza w dzieciństwie "łyka się " bezkrytycznie zarówno prawdy i bzdury, wszelkiego rodzaju mity,  trudno to odtworzyć potem nawet gdy się chce i bardzo stara, będą to zapożyczenia, podpięcia, indoktrynacje i twory traktowane jako "sztuczne" a zgodności co do wartości  tego, raczej w szerszych gronach nie będzie

Frisky

  • Wiadomości: 5 792
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 16:41:25 »
O dziejach Ariów i Słowian:

http://ag.108.pl/index.php/polska/135-historia-slowian-w-wedach-aryjskich

Moje wątpliwości budzi podany czas, w którym biali ludzie mieli pojawić się na Ziemi; 150 000 lat to raczej za mało. Wg Triehljebowa miało to miejsce 1,5 miliarda lat temu, co wydaje się bardziej prawdopodobne.

nie ma większej zgodności co do wartości tego mitu nawet wśród zapalonych słowianofilów, więc są to takie mity które bardziej dzielą zamiast łączyć? choć oczywiście tych którzy, jak to w trybalizmie bywa, potrzebują dokładnie takich samych mitów jak te w rodzaju starego testamentu dla Żydów  ,  może to zadowolić - pomijając głębokość zakorzenienia tych mitów , gdzie dla Żydów jest to przekazywane od tysięcy lat i wyssane z mlekiem matki oraz przejęte jako prawda od ojców , a tutaj mamy przekazane wierzenia przez kogoś kogo się nawet nie zna i ufa mu chyba tylko dlatego że jest to woda na młyn wielkosłowiańskich pragnień - innych zaś , nawet zwolenników słowiańszczyzny, zupełnie odrzuci :
" „Wedy” to podróba napisana przez jakiegoś „słowiańskiego” jahwistę/rasistę."
(...)
"Wyssane z palca rasistowskie i zbrodnicze bzdury o „narodzie wybranym”, upiększone cudzymi mitami i symbolami, nazwane „pismem świętym” czy „pismem objawionym” nadal są rasistowskimi zbrodniczymi bzdurami a nie prawdą!
opolczyk"
https://opolczykpl.wordpress.com/wedy-slowiansko-aryjskie/

http://slowianolubia.blogspot.com/2013/03/bredy-sowiansko-aryjskie.html?showComment=1365290011534#c9157721974800372278

niektórzy widzą w tym głupi żart i wytykają nieścisłości:
http://dragontn.blog.pl/2013/03/25/troszke-humoru-czyli-wedy-slowiansko-aryjskie/


tu gościu dochodzi do ciekawego wniosku haha:
"Po przeczytaniu Wed Słowiańskich doszedłem do wniosku potwierdzającego tezę iż  Rosjanie i ogólnie Słowianie są plemieniem zaginionym Izraela i dlatego tak usilnie byliśmy przez setki lat niszczeni i zepchnięci obecnie do strefy buforowej między Niemcami a Chazarską Rosją.

Przedstawiam wybrane fragmenty wed, niesłychanie podobnych do wielu części Biblii.
-------------------------------------------------------
"Czcijcie Rodziców swoich,
i utrzymujcie ich w starości,
bo jak wykażecie troskę o nich,
tak i o was zatroszczą się dziecięta wasze"

niczym przykazanie biblijne lekko rozbudowane

-------------------------------------------------------
"
5 (21). Zachowajcie pamięć o wszystkich Przodkach Rodów waszych
i wasi potomkowie będą pamiętać o was"
typowe dla izraelitów - zainteresowanie genologią"
http://detektywprawdy.blogspot.com/2013/02/wedy-slowianskie-zbiorem-praw.html

Piotr

  • Wiadomości: 788
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kultura aryjska
  • Status: Obserwator
[#]   « 2015-03-16, 16:17:38 »
Może źle zrozumiałem, gdyż 'pociągający' rozumie się często jako 'budzący instynkty'. To, że kogoś pociągają długie spódnice, uważam za zdrowy objaw:)

pkrl5758

  • Gość
[#]   « 2015-03-16, 16:07:08 »
Co tracą? Tylko złudzenia:)

Mozliwe. Ale wedlug mnie ludzie nie zwracajacy uwagi na estetyke traca cos co kiedys nazywalo sie polaczeniem wyrafinowania z subtelnoscia :). Sam jestes za tym, aby pewnymi czesciami ubioru podkreslac pewne cechy wiec dziwi mnie ze teraz oponujesz :).