Autor Wątek: Używanie komputerów  (Przeczytany 19112 razy)

macher

  • Gość
[#]   « 2018-05-28, 10:48:26 »
dżesika, wymiatasz i bardzo mi pomogłaś

czuje się teraz po tym poście jak profesjonalny webmaster i niemalże jak ekspert

a także podoba mi się Twój rocznik :)

Może w końcu w tym roku uda się jakis Kultowy Startap , ale domena ktora mi sie podoba kosztuje 999$, więc moze później, bo ja jestem perfekcjonistą i domena to wogóle podstawa i musi być szałowa. Widze że nie można do konca ufać temu co jest na tych stronach domain.com etc ale szukajcie a znajdziecie jak to mówiono 2000 lat temu :)

Dżesika99

  • Gość
[#]   « 2018-05-27, 02:00:42 »
budżetowe propozycje dla kawalera, serwer (hosting) na rok, ceny brutto:
- 50,00 zł -- https://hitme.pl/hosting-www (SSH!)
- 73,80 zł -- https://nodea.pl/hosting-ekonomiczny

inne godne polecenia opcje:
- mydevil.net, ovh.pl -- o ile nie lękasz się przekroczenia psychologicznej bariery 100 zł za rok :-)
- home,pl, nazwa.pl -- bardzo niskie (promocyjne) ceny za pierwszy rok, ale potem bardzo drogo -- przy czym nie ma obowiązu przedłużania usługi, więc za kilka/naście zł można kupić spoko serwerek, ale ze świadomością, że po roku albo płacisz za odnowienie 750 (nie warto), albo przenosisz zabawki gdzie indziej, albo po prostu zamykasz kultowego startapa

procedura:
1. w firmie DDD kupujesz domenę
2. w firmie SSS kupujesz serwer
3. w panelu f-my SSS konfigurujesz serwer: "podpinasz" doń swoją domenę
4. w panelu f-my DDD konfigurujesz domenę (DNS): ustawiasz rekord A swojej domeny na IP swojego serwera
5. czekasz 24 godziny na propagacje zmian DNS
6. w przeglądarce wklepujesz adres swojej domeny i (tadam!) widzisz zawartosć swojego serwera

macher

  • Gość
[#]   « 2018-05-23, 21:58:27 »
Nie kupilem dlatego nie ogarnalem tematu bo jednak nie przeszla "weryfikacji" i nie byla wolna, ale mam inną, fajną i na weekendzie sie tym zajme bo w tym tyg mam tylko dostep do neta przez telefon ;)

Dalej nie wiem czy gdy opłacę domene moge znaleźć darmowe miejsce (albo za grosze) pod banalna stronę i ją (domene) na ten serwer zwyczajnie przekierować?

Za grosze tzn np 10-20$ na rok i wystarczy mi kilkadziesiat mb. Żebym mogl tam sobie przeslac pliki (strone / aplikacje) :)
« Ostatnia zmiana: 2018-05-23, 22:03:19 wysłana przez macher »

macher

  • Gość
[#]   « 2018-05-18, 19:10:00 »
Hydrozagadka, dzięki, dobrze wiedzieć....
w sumie nie potrzebuję wordpress tylko coś innego, a spytalem o wordpress bo na tym jestem w stanie sam coś stworzyc ad hoc
chciałbym np coś w rodzaju forum - lista wątkow tylko wątki formie czatu bardziej tzn wiadomość po wysłaniu się pojawia na ekranie bez odświeżania strony
po ile chodzą takie bajery ?

anyway, tzn w ramach kupna samej domeny mogę sobie ją zaparkować gdzie chce ? np wejście na moja domenę tralalala.com bedzie rowne wejściu na google.com albo moj profil na tweeterze ?

czy jesli znajde sobie domenę i opłace ja np na 2 albo 5 lat, to dostawca tej domeny ma prawo wywindować cene np zawolac 10 tys usd za 3 rok ?

jesli podoba mi się domena to warto by ją kupić od razu , żeby miał do niej prawo, a potem zając się bajerami co nie ?

EDIT: kupiłem na rok + tzw ochrona prywatności, później sobie ogarnę co w tym jest :)
« Ostatnia zmiana: 2018-05-18, 19:18:16 wysłana przez macher »

hydrozagadka

  • Wiadomości: 2 696
  • Płeć: Kobieta
  • http://uzdrawianieswiatlem.pl/ Zwrot-odzyskiwanie energii, rozpuszczanie więzów karmicznych, rozpuszczanie blokad i węzłów.
  • Status: Ekspert
[#]   « 2018-05-16, 15:37:19 »
Macher,

Jeśli chcesz zainstalować Wordpress na własnym miejscu na serwerze, to musisz oddzielnie kupić domenę i miejsce na serwerze. Na tym serwerze musisz po kupnie "zaparkować" domenę. Jakby co zajmuję się instalacją, konfiguracją i projektowaniem graficznym m.in.: stron Wordpress. A także obsługą baz danych i "parkowaniem" domen na serwerze.

Gdy jednak korzystasz z miejsca w sieci, w którym oferują Ci Wordpress i jakieś podstawowe szablony (np.: niektóre blogosfery), to adres www masz wówczas oparty na adresie tejże blogosfery i możesz użyć wówczas aliasu (niektóre sa płatne, niektóre darmowe). Wtedy nie potrzebujesz dodatkowo ani domeny, ani miejsca na serwerze.

Możesz jednak też kupić domenę i np.; dokupić do niej przekierowanie na adres na "blogosferze" (czy do innego miejsca, w którym oferują Ci Wordpress bez instalacji).
« Ostatnia zmiana: 2018-05-16, 15:42:05 wysłana przez hydrozagadka »

macher

  • Gość
[#]   « 2018-05-15, 16:41:39 »
Kiedyś w zamierzchłych czasach (około r 2000) jako nastolatek bawiłem się w robienie stron internetowych na darmowych serwerach, ale teraz w obliczu nowych technologii z przodownika pracy stałem się zielony w temacie. A pytanie mam jedno chyba banalne ;)

Jak sobie znalazłem domenę na domain.com za określoną cenę, płace tam na rok, to muszę mieć serwer chyba nawet jesli miałbym posłużyć się serwisem worpress ?

Tzn chce zrobić stronke na wordpress i podpiąć te domenę którą znalazłem na domain.com, czy wystarczy jak zapłacę za samą domenę bez "miejsca na dysku" na jakimś serwerze ? No bo nie kumam jak podpiąc do tego wordpress.


healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-19, 14:27:18 »
Mi się posypał Win 7 w tamtym tygodniu. Znalazłem stronę, jak przyspieszyć internet i działanie windows. Działa dużo szybciej, strony wczytują się znaczniej szybciej. Polecam

http://wirtualny-wojownik.pl/jak-przyspieszyc-internet/
http://wirtualny-wojownik.pl/jak-przyspieszyc-komputer/

macher

  • Gość
[#]   « 2018-03-18, 21:41:11 »
Cytuj
Mam win 8.1 kupiony osobno na płytce DVD. Wcześniej  na innym kompie miałem Win 7 więc mam porównanie.
Win 8.1 odpala się znacznie szybciej przy takiej samej ilości pamięci RAM.

A mierzyłeś w sekundach ? Ale nie porownujesz 7ki zapchanej do świeżego win 8,.... ?

https://www.youtube.com/watch?v=1tzQn0SxJFw#t=1m06s

Kornel

  • Wiadomości: 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-03-09, 22:50:01 »
Mam win 8.1 kupiony osobno na płytce DVD. Wcześniej  na innym kompie miałem Win 7 więc mam porównanie.
Win 8.1 odpala się znacznie szybciej przy takiej samej ilości pamięci RAM.

Co on tam ma szpiegującego to nie wiem ale wyłączyłem wszelkie aktualizacje by mi czegoś niechcianego nie dorzucili.

A tak się palili wcisnąć mi 10 -tkę i wielu to łyknęło.
Jednak jak dawali za darmo to mi czerwona lampka od razu zaświeciła. Nie ma nic za darmo :)

Pojawiła się nawet natrętna ikonka na pasku na dole i tak zachęcała aj waj - jak zachęcała.
Ale znalazłem w sieci sposób na pozbycie się tegoż.

I poszło ...

macher

  • Gość
[#]   « 2018-02-11, 21:45:08 »
Artman , wow , dzięki za info ;)

W sumie niczego mi nie brakuję w 7 , wiec chyba nie ma po co sie pchac w 10tkę :)

Co do dysku kupię intela , jakos pasuje mi ta firma co do tego.

Artman

  • Wiadomości: 172
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rozwój duchowy pożyteczny i zdrowy:)
  • Krzysztof Chrząstek, konsultacje,analizy psychometryczne i czakr,porady,medytacje, warsztaty,artykuły, książki:) http://www.powiewwiatru.pl :) zapraszam
  • Status: Uzdrowiciel
[#]   « 2018-02-11, 19:28:29 »
Rozmawiałem 2 mies. temu z ludźmi handlującymi komputerami:
- Jakie używacie dla siebie?
 - Apple.
- A jaki macie system w pracy?
- Win 7.
- Czyli nie polecacie Win 10?
- Jeśli ktoś chce totalnego wglądu w ich pliki, to proszę bardzo. To już się częściowo zaczęło przy Win 8, ale 10 to już przesada...

healingintelect

  • Wiadomości: 713
  • Płeć: Mężczyzna
  • Status: Zaawansowany
[#]   « 2018-02-11, 19:15:17 »
Ja za jakiś czas kupuję nowego laptopa 17", też z ssd samsunga. Podobno śmiga dużo lepiej. Czytałem, że system się ładuje 20 sekund. Co do win 10, czytałem, że jest wolnijszy i nowe łatki, często spowalniają cały system. Nie wiem, ja bym spróbował na twoim miejscu 10 i 7  z ssd.

macher

  • Gość
[#]   « 2018-02-11, 19:06:23 »
Ciekaw jestem czy ma sens instalowac 10tkę, czy ma to jakies wady czy wręcz przeciwnie, czy 7ka nie jest już przestarzała, cokolwiek to znaczy ;) czy może win 10 jest bezpieczniejszy ? czy jest dużo wolniejszy ?
Potrwa troche (pewnie do konca miesiąca) zanim sie za to wezmę więc jak by ktoś miał opinię to dzięki.

macher

  • Gość
[#]   « 2018-02-10, 21:56:01 »
Chciałem zainstalowac od nowa system , mam obecnie windows 7 , ale nie wiem czy nie lepiej win 10 ? Win 7 mi wystarcza , ale może odniose korzysci z przejscia na 10?
Sprzet: RAM 8GB , procesor i5 2 x 3.1ghz , dysk ssd wloże

DarkAngelbubu

  • Wiadomości: 1 605
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Izdebski
  • Status: Ekspert
[#]   « 2017-06-27, 18:19:21 »
o sorry wszedlem w post o komputerach i umknęło mi, że to na telefon. No combofixa raczej nie ma.