Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Rozwój Duchowy / Odp: Świadomość
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 23:41:36 »
I przepraszam za styl, jeśli uraziłem to przepraszam, to skutek tego że jestem w procesie filtracji i analizy informacji  To moje nieobrobione/szybkie online'owe uświadomienie/ reakcja na informacje, na poziomie wyłącznie mentalnym szczere choć niempatyczne i trochę automatyczne i trochę jak bym odpowiadał przy tablicy.. przyjrzę się temu.

Miłego wekendu :)

2
Rozwój Duchowy / Odp: Świadomość
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 21:09:39 »
Lynd Seagull

W moim odczuciu nie do końca, a może nawet  w małym stopniu  się zrozumieliśmy. I pewnie jest to związane z różymi poziomami znaczeń/rozróżnień, Twoich i moich.
W moim odczuciu optyka wypływa z rozumienia/zrozumienia - jest skutkiem  wiedzy na której opiera się rozumienie.

W moim odczuciu "kwestia oprawcy" jest szczególna, wrecz "paląca" pod względem etycznym; tym bardziej  więc w moim odczuciu w tym przypadku potrzebne są właściwe założenia etyczne - w moim odczuciu wypływające z właściwej optyki/wiedzy o przyczynie a tym samym  szczególne traktowanie - z uwagi na wagę problemu/jego wpływ.

W tym rozumieniu w moim odczuciu właściwe rozumienie=właściwe działanie=uzdrowienie, niewłaściwe działanie=odwrotny skutek i powiększenie problemu,  i  wszystko to jest kwestią własciewgo rozumienia/optyki a więc poziomu samoświadomości a wiec poziomu etyki w moim odczcuiu.

Jeśli chodzi o bogactwo/indywidualizacje/samorealizacje odnosiłem się do ich czystych esencji, nie mówłem nic na temat nieuczciwości, ale zgadzam się z Tobą ze nieuczciwość nie jest dobra, a tym samym wszystkie nieuczciwe działania.

W moim odczuciu gdyby odczucia nie miałyby żadnego związku ze słowami to byśmy się w ogóle nie zrozumieli; bardzo niewiele wiem na temat gnozy, za to o wiele bardziej orientuje się w kwestii religii.. i to  na religię podzieliłem się "odtrutką". Dopuszczam do siebie jednak to, że być może tylko ja jej potrzebowałem :), poza tym nauczyłem się higieny mentalnej mam świadomość jak ważne jest wypowiedzenie własnego zdania w odpowiedzi na falę które nie rezonują a są wpuszczane dla zrozumienia..

W moim odczuciu nie podważyłeś życia, ani jego natury gdyż.. w swoim twierdzeniu użyłeś slów "życie jest" i określiłeś jego naturę jako proces biochemiczny :).  BTW Mam odmienne zdanie w tej kwesti.
3
Rozwój Duchowy / Odp: Świadomość
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lynd Seagull dnia 2019-05-17, 19:36:03 »
MonkaS:

rozumiem. Wygląda na to, że operujemy na dwóch różnych poziomach. Ja przede wszystkim uważam, że żyjemy w świecie fizycznym aby w nim działać. Zmiana optyki powinna być wynikiem właściwego działania i być oparta na właściwych założeniach etycznych. Jeśli w wyniku pędu ludzkości do "bogactwa" zagrożony jest milion gatunków istot żywych, to i te zwierzęta i ich oprawca są ofiarą nieświadomości. Tylko dlaczego mam traktować oprawcę w szczególny sposób?

Napisałem "bogactwa" w cudzysłowie, bo do samej tej idei nic nie mam, natomiast do sposobów jej zdobywania już tak -- to jakby powiedzieć, że konkwistadorzy eksperymentowali tylko z doświadczaniem obfitości, a naziści z doświadczaniem bycia wybraną rasą. Nie patrzyli na całość ludzkości, bo przeżywali sobie indywidualizm. Nasza aktualna obfitość bierze się z metod grabieżczych i przede wszystkim z tego, że żyjemy (jako ludzkość) na kredyt: to, co mamy jest tanie, bo nie ponosimy realnego kosztu np. emisji CO2. Póki co sobie hulamy i szalejemy, a potem się zobaczy.
Dlatego cieszę się, że pokolenie aktualnych nastolatków już tego nie kupuje.

Co do Boga, to nie rozumiem o co jest to całe zamieszanie. Twój system przekonań jest gnostyczny, a w gnozie funkcjonuje już określenie na to, co nazywasz Bogiem -- "demiurg." Oczywiste jest że ani ja, ani Sylvia, nie używamy słowa "Bóg" w tym znaczeniu. Staram się dogadać i nie obchodzi mnie sekciarstwo youtubowej szurii, którzy rozpracowują "prawdziwe znaczenia słów". Nie ma czegoś takiego i nigdy nie było, są tylko właśne odczucia.
Wygląda to tak, że próbujesz przypisać własnym odczuciom rangę prawdy absolutnej a twierdzisz że inni się mylą (jasne, obwarowujesz to zmiękczeniami w stylu "w moim odczuciu", widać jednak z częstości Twojego pisania o tym że chcesz zmienić innym zdanie.

Tylko czy teraz nie przypisujesz "swojemu" Bogu coś, co sam robisz? Bo wygląda na to że hierarchicznie stoisz bliżej Prawdy niż ja, Sylvia i masa innych osób nieświadomych "prawdziwego" znaczenia słowa "Bóg".

Cytuj
a istnienia Natury Życia/samego Życia nikt nie podważy
Podważam: życie jest procesem biochemicznym, i nie istnieje Natura Życia bardziej niż Natura Procesów Górotwórczych albo Natura Gotowania. Witalizm (bo o tym mówisz) został skutecznie rozwalony jakoś w drugiej połowie XX w.
4
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Hipnoza regresyjna = najciekawsze sesje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 12:39:40 »
:)

.. and at the end, in my feeling the truth is... the Loving Consciousness - LOVE
5
OFFTOPIC / Odp: Muzyka, której słuchamy :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 11:43:55 »
6
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Hipnoza regresyjna = najciekawsze sesje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 10:06:05 »
:)

.. and all I said is in the context of liberation..
7
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Hipnoza regresyjna = najciekawsze sesje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 09:30:46 »
.. and in my opinion the source of love is the source of truth.
8
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Hipnoza regresyjna = najciekawsze sesje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-17, 09:19:55 »
All i need is the truth.

:) yes but without the love ( whitch is base of clear intention) is very hard, even almost impossible to discover It, in my opinion of course, and in my opinion, the truth flows with the wave of Love.
9
Uzdrawianie duchowe i uzdrawianie karmy / Odp: Hipnoza regresyjna = najciekawsze sesje
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wiking23 dnia 2019-05-17, 06:50:54 »


Tak jak w piosencje : All you need is Love :)


All i need is the truth.
10
OFFTOPIC / Odp: Muzyka, której słuchamy :)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez monkas dnia 2019-05-16, 14:35:39 »
Shan Sings John Lennon's "Imagine",
https://www.youtube.com/watch?v=UZm1pHs_XaU
Strony: [1] 2 3 ... 10