Pozytywne Inspiracje

Forum => Rozwój Duchowy => Wątek zaczęty przez: Sebastian w 2012-12-07, 22:18:18

Tytuł: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 2012-12-07, 22:18:18
Tego tematu tu nie ma, a był na starym forum, lubiałem poczytać i myślę że tu jakby była dyskusja to chętnie bym zaglądał.

Od siebie na początek powiem tyle, że ja przytomnieję warstwowo, jestem w stanie więcej oprzytomnieć dopiero wtedy kiedy popuszczam schowane w serduchu i innych czakrach ściski. Jak popracuję nad dolnymi czakrami i potem zaczynam pisać afki na przytomność to są bardzo skuteczne.

A już tak mniej merytorycznie a bardziej wyznaniowo - kilka lat temu jak trafiem na cud i zacząłem czytać artykuły Leszka, uwierzyłem w to że to wszystko może mi pomóc właśnie dlatego że Leszkowa szkoła uwzględnia odstawienie używek i trzeźwienie i przytomnienie:) Choć na początku w ogóle nie potrafiłem zrozumieć na czym polega trzeźwość i przytomność i początki były takie że afirmując próbowałem używać manipulacyjnej mocy umysłu żeby wydobyć z niego przytomność bez oczyszczania czegokolwiek:)) to jednak rok z rokiem czuję że to idzie do przodu i że warto.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Bonkers w 2012-12-29, 18:25:39
Pracuję z afirmacją: „Mi Bonkersowi już teraz doskonale żyję się na trzeźwo i przytomnie”.

Zauważyłem dwie rzeczy przy pracy z tą afirmacją. Faktycznie, (tak jak Leszek pisał w swoim artykule), stan trzeźwości i przytomności jest dla mnie odmiennym stanem świadomości ;) ) Zaczynam się przyzwyczajać, że trzeźwość i przytomność może być przyjemna i nie nudna ! Normalnie szok :O Dostrzegłem jeszcze jedną rzecz i o nią właśnie chce Was zapytać. Wydaję mi się, że czym bardziej robię się trzeźwy i przytomny tym bardziej czuję się bezpieczny ( to jest normalnie dla mnie drugi szok, bo zawsze używałem nieprzytomności do odcięcia się od lęku i negatywnych emocji – myślałem, że to mi zagwarantuje bezpieczeństwo ;) ) , tym bardziej schodzą mi emocje, tak jakbym przestawał się nakręcać swoimi jazdami emocjonalnymi i jakby te emocje ogólnie znikały.

Czy trzeźwość i przytomność faktycznie tak wpływa, że lęki i emocje mogą tak puszczać, jakby same się rozwiązywać ?
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Clint w 2012-12-29, 18:29:50
To co na nieprzytomnie mogło się wydawać straszne, nie do ruszenia czy w inny sposób wyolbrzymione - na trzeźwo może być postrzegane już zupełnie inaczej. Czasami bywa, że dane obciążenie podtrzymuje już tylko nieprzytomność sprawiająca, że widzi się problem w krzywym zwierciadle - a potem na trzeźwo nagle okazuje się, że właściwie to przecież ten problem to żaden problem i mamy sprawę z głowy.

A nawet jak sama przytomność nie wystarczy, to zawsze będzie duuuuużo łatwiej uzdrowić na przytomnie.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Bonkers w 2012-12-31, 12:42:40
Dzięki Clint :)

Tak jak się zastanowiłem, to u mnie rzeczywiście największe syfy emocjonalne są zakodowane w stanie nieprzytomności. Nie zdawałem sobie wcześniej sprawy, że sama nieprzytomność może tak trzymać tego typu obciążenia.

Cytuj
A nawet jak sama przytomność nie wystarczy, to zawsze będzie duuuuużo łatwiej uzdrowić na przytomnie.
A powiedz mi dlaczego dużo łatwiej ? (jak czytam to zdanie to robię się nieprzytomny :P)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Clint w 2012-12-31, 13:11:08
Cytuj
A powiedz mi dlaczego dużo łatwiej ?
Ponieważ w dużo większym stopniu widzisz rzeczy takie, jakimi są, zamiast nieprzytomnych urojeń i zaślepień, które przykrywają prawdziwy obraz sytuacji.

To jest jak z prowadzeniem samochodu - na przytomnie jedzie się do celu bardzo prosto - jak wiesz gdzie chcesz dojechać i znasz drogę, to po prostu jedziesz. Jak jesteś nieprzytomny, to Ci się dwoją samochody przed Tobą, prosta droga wygląda jak zygzak, przegapiasz odpowiedni skręt, itd. Prędzej się rozbijesz niż dojedziesz do celu.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Leszek.Zadlo w 2013-03-06, 05:47:22
To może być wyzwanie dla regreserów, kiedy  pojawią się klienci z podobnymi problemami.
To jest coś niesamowitego. Naćpanie dźwiękami.
Kiedyś już to odkryto, ale teraz ....
http://wiedza.newsweek.pl/e-narkotyki--czyli-nacpani-dzwiekami,92121,1,1.html
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: małgosia w 2013-03-06, 17:11:33
Tylko jak odreagować skutki tego. Intencje i zachłanność na wrażenia i ucieczkę od siebie to wiadomo. Przy zwykłych narkotykach sprawdzają się pranajamy, rebirthing i wahadła, a tutaj? Trzeba by pewnie sporo na mózg działać, by się wyregulował.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Olga w 2013-03-06, 21:19:43
Małgosia tez tak myślę, harmonizacja i uzdrawianie mózgu pod kątem nawalenia;)
Ciekawe jak wyglądają osoby uzależnione od tego, czym się to różni, wtedy można by było coś więcej powiedzieć jak leczyć
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Mariusz w 2013-03-06, 21:28:25
ćwiczenie trzeźwości dla panów - proszę utrzymywac kontakt wzrokowy
http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=Ri0N_ifn2iM
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: MariuszEro w 2013-03-06, 21:52:17
Byc moze te dzwieki wywoluja w nich wspomnienia cpania. Ci ktorzy nalogowo sluchaja muzyki, czesto lacza to z paleniem marihuany.

Taka silna ciagota do tego, aby doswiadczyc OBE, swiadomych snow, odlotow jest skutkiem nieakceptacji rzeczywistosci. Czesc osob pewnie chce znalezc alternatywe dla tego, czego doswiadczaja, w ograniczeniach w jakich sie znajdujda. Np. nieciekawe domy, niemile miejsca. Niektorzy robia to pewnie po to, aby przypodobac sie grupie.  Pod takiego dose'a mozna podstawic alkohol, papieros, i uzaleznienie ma podobny skutek, powiazane intencje. :))
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sebastian w 2013-03-06, 23:08:43
Ja się poczułem nawalony od samego czytania artykułu. Przypomniały mi się klimaty jarania się narkotycznymi jazdami.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: MariuszEro w 2013-03-06, 23:40:20
Silne drgania, które byly opisywane, moga byc poczatkiem oobe. Znam to, bo miewalem i sny swiadome, i oobe, i czesto przed wyjsciem z ciala (uzyskaniem swiadomosci poza cialem) pojawiaja sie drgania, i napiecia. Pewien szum w glowie.   U nich to moze byc powodowane niezbyt milym odczuciem, sluchania szumów, wiec cialo dystansuje sie od tego, i reaguje znanym sposobem - ucieczka swiadomosci. Dzialaloby to wiec na tych nieprzytomnych, a tych, ktorzy nie maja tendencji ucieczkowych, nie reaguja jak zachwalaja "sprzedawcy" :)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: małgosia w 2013-03-07, 08:59:23
Dudnienia różnicowe mogą być bardzo pożyteczne, można je wykorzystać do wprowadzania się w stan relaksu - alfa, theta. Zależy jaką częstotliwość wywołuje się w mózgu. Sama na początku mojej drogi rozwoju eksperymentowałam z Hemi Sync i innymi nagraniami Monroe, ale nie udało mi się wyjść z ciała ani nic takiego :P.

Oni są głównie nastawieni na odlot wykorzystując niskie, nieprzyjemne częstotliwości powodujące rozstrojenie mózgu i pomieszanie umysłu, czy nawet halucynacje.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: jarekcichy w 2013-07-09, 12:24:15
Pytanie do znawcow tematu;

Jakie praktyki, oprocz modlitw i afirmacji moge wykonywac by oczyscic cialo fizyczne, kanaly energetyczne, aury, czakry ze skutkow korzystania z takich uzywek jak; cukier, tyton, kawa, alkohol.

Dziekuje  :)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: hydrozagadka w 2013-07-09, 13:43:04
Jarek - oddychanie (np.; rebirthing), ćwiczenia typu joga - ale nie tylko - wszelkie ćwiczenia, ruch, nawet rower, bieganie itp - na moje odczucie nieźle czyszczą zarówno ciało fizyczne jak i energetykę z takich pozostałości.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: jarekcichy w 2013-07-09, 22:17:49
Asiu :)

Dziekuje za cenne wskazowki. :)
Czuje ze na teraz temat trzezwosci i przytomnosci stal sie dla mnie priorytetowy i niewiele chyba dalej zdzialam nie ruszajac tego bloku.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: hydrozagadka w 2013-07-10, 13:19:36
Jarku, fajnie, ze przydatne :)

to jeszcze dodam, ze mozesz też - jeśli byś czuł taką potzrebę - dodatkowo np.: oczyścić wątrobę, są na to rózne sposoby, jak ta z oliwą i cytryną. Bodajże wg Małachowa?
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: jarekcichy w 2013-07-10, 20:17:48
Asia,

" to jeszcze dodam, ze mozesz też - jeśli byś czuł taką potzrebę - dodatkowo np.: oczyścić wątrobę, są na to rózne sposoby, jak ta z oliwą i cytryną. Bodajże wg Małachowa? "

Nie znam metody Malachowa ale sprawdze.  W poprzednich latach jak robilem sobie oczyszczanie to pilem "Master Cleanser"

Dzieki :)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2013-07-10, 21:35:45
Pytanie do znawcow tematu;
Jakie praktyki, oprocz modlitw i afirmacji moge wykonywac by oczyscic cialo fizyczne, kanaly energetyczne, aury, czakry ze skutkow korzystania z takich uzywek jak; cukier, tyton, kawa, alkohol.
Dziekuje  :)

Na jelita jest dobra metoda oczyszczania, też z Małachowa, picie wody z solą z odpowiednimi ćwiczeniami, żeby nie zawróciła. Jest to rodzaj lewatywy, tylko przeczyszcza cały układ pokarmowy. Powinno to się robić przed oczyszczaniem wątroby.
Dobrze też robi odkwaszanie organizmu np. wodą z cytryna i odpowiednią dietą.
Brązowy ryż wyciąga zanieczyszczenia - jem bardzo często na śniadanie z przyprawami np. imbir, kardamon, cząber, tymianek, bez soli.
SAUNA bardzo wyciąga. Najlepiej na koniec z zimną beczką (całkowite zanurzenie) lub jak nie ma, to z wiadrem z zimną wodą na głowę.
Kąpiele z wodą z solą kamienną lub morską - dość duże stężenie, żeby dobrze wyciągnęła.

Najwięcej toksyn pozbyłam się tez dzięki Theta Healing wraz z nadmiarem metali ciężkich, grzybów, bakterii i wirusami. 
Czasami fizycznie coś się oczyszcza, a wzorce powodują, że jest ich nawrót, gdy w podświadomości jest tego przyczyna.

Wizualizacje przepływu czystego światła w każdej komórce ciała też dobrze robią:)


Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: jarekcichy w 2013-07-11, 21:21:24
Sylvia,

Super. Dzieki !  :)

Postaram sie polaczyc pare metod tak by miec lepsze efekty oczyszczania no i zabiore sie za arirmowanie trzezwosci i przytomnosci. Jak na razie to czuje duzy opor przed zabraniem sie za temat i wiem ze jest on w tej chwili dla mnie wazny do przerobienia. Czuje jednak ze dam rade. Z boza pomoca. :)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: muszka91 w 2013-07-12, 21:45:14
Niech żyje nam trzeźwość i przytomność- [chociażby od alkoholu]. ;-)))) Niech żyje nam:)
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2013-07-12, 22:36:02
jarekcichy
Powodzenia:)
Bóg pomaga, gdy się zgadzasz.

Pierwotnie, również na opór: Bóg pomaga mi w......... (we wszystkim), gdy się (z nim) zgadzam.
Bóg pomaga mi w uwolnieniu oporu, w trzeźwości i przytomności, gdy się z nim zgadzam (w sobie).
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Laka w 2015-04-20, 12:49:25
http://kobieta.onet.pl/zdrowie/zobacz-co-alkohol-robi-z-twoim-cialem-to-nagranie-szokuje/c0w4s?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Filmik który pokazuje co dzieje się z ciałem, gdy pijemy alkohol.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: macher w 2019-01-20, 20:30:38
Jak to jest z tym olejem CBD z konopii w kontekście trzeźwości / przytomności ?

Mówią (w mediach) , że nie ma właściwości psychoaktywnych. Ale jednocześnie że uspokaja.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2019-01-22, 23:40:45
macher
Nie ma w tym oleju z konopii TCH (substancja psychoaktywna), więc nie powoduje on skutków ubocznych. Są też legalne herbatki z konopii bez substancji psychoaktywnych.
Rumianek i melisa też działają na układ nerwowy tonizująco, a nie są psychoaktywne.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: macher w 2019-01-23, 14:50:36
Jesteś pewna ? Czyli to tak niewinne jak ziółko w stylu kozlek lekarski ? W przypadku kozłka wiadomo np że rozluźnia mięśnie i naczynia krwionośne, a CBD? Nie ma wpływu np na hormony (te wpływające na samopoczucie - dopamina, serotonina) ?
Bo rozumiem, że to łagodzi jakieś tam objawy niefajnych chorób wg medycyny , ale wiadomo jak to jest z medycyną (farmakologią) gdy coś pomaga na jedno to jest ok, nawet gdy szkodzi na drugie... w sumie nie wiem gdzie szukać rzetelnych obiektywnych info na ten temat.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2019-01-24, 21:48:40
Jedzenie, zioła i suplementy wpływają na układ hormonalny, na poziom serotoniny, dopaminy, endorfin i nie mają skutków ubocznych. Chyba, że się przedawkuje pewne zioła, czy suplementy. Wtedy mogą zaszkodzić. Czytałam dużo, sprawdzałam i wg różnych źródeł konopie z CBD są dopuszczone bez ostrzeżeń o skutkach ubocznych. Nawet nie jako lek, a jako zwykła substancja odżywcza. W Zakopanym jest sklep, który sprzedaje różne produkty z legalnych konopi. Herbatki, ubrania i buty:)

W styczniu tego roku wyszła w Stanach książka Alexa Berensona o skutkach ubocznych marihuany z THC. Wyniki nie są tak optymistyczne, jak tezy promowane przez osoby za jej legalizacją w celach rekreacyjnych. Okazuje się, że ilość przestępstw związanych z przemocą wzrasta 5 krotnie u osób używających THC. Wzrasta też zauważalnie ilość psychoz i paranoi. Producenci podobno manipulują składem rośliny, zwiększając poziom THC, żeby ludzie byli bardziej zadowoleni z odlotu i uzależnieni.
Oddzielna sprawa to marihuana jako lek na pewne nieuleczalne choroby. Tylko, że kontrolowany lek dla osób chorych i cierpiących, to nie rekreacja. Nikt nie bierze antybiotyku, gdy jest zdrowy, tylko w ostateczności. A później minimum 3 miesiące odbudowywania mikroflory bakteryjnej.


Największym zagrożeniem są jednak teraz tzw. dropsy. Tanie, sama chemia i nie wiadomo co mają w składzie. Ilość osób, które zamieniły się w warzywa po nich rośnie z roku an rok. IQ i zdolności poznawcze potrafią zmniejszyć się do dramatycznego poziomu po jednej dawce. Tak niszczą mózg.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: macher w 2019-01-24, 22:02:54
Jedzenie, zioła i suplementy wpływają na układ hormonalny, na poziom serotoniny, dopaminy, endorfin i nie mają skutków ubocznych.

Pożywienie wpływa na hormony / neuroprzekaźniki, ale w sposób naturalny, do jakiego mózg jest ewolucyjnie przystosowany.
Tu , akurat troche w kontekście o jakim pisałem w innym wątku, można zobaczyć wykres jaki wpływ na poziom dopaminy ma jedzenie, seks, różne narkotyki i pornografia: http://www.nerdgraph.com/wp-content/uploads/Dopamine-Infographic-Final-620x4080.png (trzeba powiększyć)

Co do samego zielska, gatunki przecież od dziesięcioleci się krzyżuje tak jak każdą roślinę uprawną np. jabłka, by miała jak najwięcej cech pożądanych przez konsumentów.  Nie słyszałem też by istniały teorie o marihuanie z THC jako lek na cokolwiek, tylko CBD jest tam substancją leczniczą.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2019-01-29, 15:36:44
macher
Niektórzy stosują z THC w celach leczniczych. Podobno ta z kontrolowaną ilością THC weszła wczoraj legalnie do aptek w Polsce.
Im więcej THC, tym więcej skutków ubocznych.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: macher w 2019-01-31, 12:01:44
nie wiedziałem... no to powodzenia im życzę...
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: Sylvia w 2019-02-04, 22:12:56
"Producent oszacował, że w Polsce takiej terapii może potrzebować aż 300 tys. chorych, m.in. cierpiący na stwardnienie rozsiane i padaczkę oporną na leki, a także pacjenci z przewlekłym bólem neuropatycznym i bólem nowotworowym."

Czytaj więcej: https://dzienniklodzki.pl/medyczna-marihuana-z-hurtowni-w-lodzi-cena-marihuany-w-aptece-gdzie-chory-kupi-konopie/ar/13840840

W sumie to bez znaczenia dla statystyk, bo dużo więcej osób stosuje "rekreacyjnie". Ma za to znaczenie dla trzeźwości i przytomności w społeczeństwie.
Tytuł: Odp: Trzeźwość i przytomność
Wiadomość wysłana przez: macher w 2019-02-05, 11:09:46
Rekreacyjnie i tak i tak stosują- zalegalizowanie użytku rekreacyjnego może nawet zmniejszyć użycie wśród niektórych grup (np nastolatków) którzy mogliby kupić tylko nielegalnie, a obecni producenci / dealerzy straciliby monopol i jak taki w którymś punkcie łańcucha dostaw zarobi średnio teraz 7 tys na miesiac (powiedzmy) a po legalizacji będzie mógł zarobić 3 tysiace z tym samym ryzykiem , to przestanie tym się zajmować i dzieciaki już nie będą miały od kogo kupić - nikt za marne grosze nie będzie sobie brudził rączek np produkcją czy dystrybują dużych ilości do drobnych dealerów. W Holandii podobno tyle % ludzi użytkuje marihuane co i w PL.

Natomiast głupio by było - gdyby "nauka" uznała THC za substancje leczniczą , to byłoby uwstecznienie świadomości społeczeństwa. W całej dyskusji jaka była w USA zrozumiałem , że chodzi o olej CBD bez zawartości THC, to samo jeśli chodzi o potrzeby chorych w Polsce.